Lounge TV přerušila na konci roku 2023 vysílání

středa, 3. ledna 2024, 12:30 Aktuality, TV MediaGuru

Provozovatel lifestylového a relaxačního kanálu Lounge TV ukončil se záměrem loňského roku jeho vysílání. Mediální regulátor udělil začátkem prosince subjektu padesátitisícovou pokutu, že k šíření signálu nemá oprávnění.

Lounge TV měla přinášet zejména obsah relaxačního typu. Foto: Pixabay

Lounge TV měla přinášet zejména obsah relaxačního typu. Foto: Pixabay

Lifestylový a relaxační kanál Lounge TV od konce prosince 2023 nevysílá. Na všech programových pozicích, kde byla stanice dostupná, je v tuto chvíli pouze černá obrazovka, případně informace o výpadku signálu. Lounge TV, jejímž provozovatelem byla společnost Lounge and Live TV, byla součástí bezplatné online platformy Zdarma TV, z významnějších hráčů na trhu ji šířila internetová služba SledováníTV. Koncem roku 2023 Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) rozhodla udělením padesátitisícové pokuty o tom, že Lounge TV nemá pro šíření potřebnou licenci.

„Obviněná společnost Live and Lounge TV se uznává vinnou v souladu s § 60 odst. 4 písm. c) zákona č. 231/2001 Sb., kterého se dopustila tím, že provozuje televizní vysílání programu Lounge TV prostřednictvím zvláštních přenosových systémů, aniž je k tomu oprávněna podle tohoto zákona,“ informoval v tiskové zprávě z 5.. prosince 2023 mediální regulátor. Lounge TV odstartovala v květnu 2019 a její šéfka Ivana Greifenthalová měla s projektem velké plány. Jejím cílem byla orientace zejména na mezinárodní publikum. Staanice byla dostupná i ve 4K/UHD rozlišení.

-lukpol-