Nova po letech opráší reality show The Bachelor

úterý, 23. ledna 2024, 17:00 TV MediaGuru

Televize Nova otevřela casting pro seznamovací reality show The Bachelor, naposledy ji vysílala v roce 2007.

Zdroj: repro TV Nova

Zdroj: repro TV Nova

Televize Nova chystá do vysílání romantickou seznamovací reality show The Bachelor. Od začátku nového roku televize otevřela casting a hledá zájemce. Reality show se už v Česku vysílala, Nova ji uvedla v roce 2007 pod názvem Vem si mě!.

Princip seznamovací reality show spočívá v tom, že si mladý milionář vybírá nevěstu z několika dívek, které ze soutěže postupně vypadávají. Natáčí se v luxusním prostředí a dívky jsou společně ubytovány ve vile. Jde o rozšířený formát seznamovací reality show, který se poprvé vysílal v roce 2002 na americké stanici ABC. Ta letos nabízí už 28. řadu soutěže. 

Pod názvem Vem si mě! se pořad poprvé vysílal na TV Nova na podzim 2007. Tehdy přinesl v nedělním prime-time devět dílů, které v průměru sledovalo 1,5 mil. diváků starších 15 let při podílu 36 %. V 15-54 se podíl dostal na úroveň 42 %. Od té doby se pořad v tuzemské verzi neobjevil.

Sesterská televize Novy, slovenská Markíza, vrátila lokální adaptaci The Bachelor loni na jaře pod názvem Ruža pro nevestu a aktuálně chystá její druhou řadu. Zatímco první řada se natáčela v Turecku, druhá se bude točit na Srí Lance. Také slovenským divákům se seznamovací show vrátila po dlouhých letech. Před loňským návratem se na Markíze vysílala naposledy v roce 2006, tehdy jako Nevesta pre milionára.

-mav-