Paramount Network v kampani využívá AI

sobota, 27. ledna 2024, 07:10 Aktuality, Reklama MediaGuru

V nové kampani si Paramunt Network vyzývá diváky, aby sledovali jeho filmy a seriály, než je začne točí umělá inteligence. 

Zdroj: Paramount Network

Zdroj: Paramount Network

Televizní kanál Paramount Network si v nové kampani hraje s nadsázkou a vyzývá diváky, aby sledovali jeho filmy a seriály dříve, než je začne točit umělá inteligence. Koncept, za kterým stojí kreativní agentura BeefBrothers, reaguje na rostoucí vliv umělé inteligence v zábavním průmyslu. 

„Hledali jsme koncept, který by byl použitelný na propagaci více druhů obsahu, ať už filmů, nebo seriálů. Bonusem konceptu, který v nadsázce pracuje s fenoménem AI, je nejen jeho aktuálnost, ale i fakt, že svým vyzněním může propagovat i klasické pořady, které již diváci dobře znají,“ říká Jan Vít, marketingový manažer Paramount Network pro Českou republiku. 

Kampaň je od začátku ledna k vidění na televizních obrazovkách kanálu Paramount Network ve formě jednoho minutového a čtyř patnáctivteřinových spotů, dále v outdooru prostřednictvím animovaných kreativ na digitálních CLV plochách v pražském metru. Součástí mediamixu jsou také online a sociální média, jejichž prostřednictvím cílí kampaň na širokou diváckou skupinu.

Jednotlivé kreativy s nadsázkou ukazují, jak by známé filmy a seriály vypadaly, pokud by je tvořila umělá inteligence. Hrají si s tématem detektivů bojujících s časem, milenců, kteří vzplanuli láskou, a rčením „vzít nohy na ramena“. „Chtěli jsme si z tématu, o kterém se diskutuje smrtelně vážně, udělat trochu legraci. A zároveň ukázat, že opravdu kvalitní filmy a seriály se bez lidské představivosti prostě pořád neobejdou, ačkoliv umělá inteligence může být užitečným nástrojem, pokud se s ní zachází chytře,” doplňuje Ondřej Drábek z BeefBrothers.

O produkci se postarala společnost Silencio pod vedením producenta Karla Honsy a výkonného producenta Alexandra Sedláčka. Režie se chopil Adam Vopička, hlavním kameramanem byl Tomáš Šťastný. Mediální strategii připravila agentura Wavemaker.

-stk-