Penny hledá novou kreativní agenturu, na PR má Svengali

čtvrtek, 11. ledna 2024, 14:30 Aktuality, Marketing, PR MediaGuru

Penny mění kreativní agenturu. Nového partnera začal řetězec hledat poté, co ukončil spolupráci s agenturou Hullabaloo. 

Zdroj: Penny

Zdroj: Penny

Řetězec Penny pokračuje v obměně spolupracujících komunikačních agentur. V prosinci si vybral novou PR agenturu Svengali Communications, se kterou zahájil spolupráci od začátku letošního roku. Nyní Penny mění i kreativní agenturu. Nového partnera začalo hledat poté, co ukončil spolupráci s agenturou Hullabaloo.

Změny jsou součástí úsilí o další posilování značky Penny na českém trhu. „Chtěl bych Hullabaloo poděkovat za dlouhou spolupráci, z níž vzešlo mnoho úspěšných a zajímavých projektů. Po šesti letech ale přesto cítíme, že je třeba udělat změnu a dát prostor novým nápadům, které nám pomohou firmu posouvat,“ uvádí vedoucí strategického marketingu Penny Vít Vojtěch

Hullaballoo participovala například na kampaních „Hýbeme se hezky česky“, „Hrdě hezky česky“ nebo na sérii TV reklam s Michalem Davidem. Na většině posledních reklamních kampaní se podílely jiné agentury (například Wilhelm Kinga) a interní marketingový tým. Nový partner vzejde z tendru, který Penny vypíše během několika týdnů.  

Novou agenturu na PR si Penny rovněž vybralo v tendru. „I v oblasti komunikace se chceme rozvíjet. Zvolili jsme agenturu, která ve výběrovém řízení ukázala kreativní myšlení a má za sebou řadu prokazatelných úspěchů,“ dodává tiskový mluvčí společnosti Tomáš Kubík.

-stk-