Prima zařadila do HbbTV aplikaci Prima Lifestyle

čtvrtek, 25. ledna 2024, 14:30 Aktuality, TV MediaGuru

Pod červeným tlačítkem přináší Prima výběr videí ze svých lifestylových webů. Nabídka videí se bude postupně rozšiřovat. Pro zimní fitness sezonu se partnerem aplikace stal InSportline.

Zdroj: FTV Prima

Zdroj: FTV Prima

Mediální skupina Prima rozšířila v uplynulých dnech své HbbTV menu o novou rubriku Prima Lifestyle. Ta je propojena na účet, který má uživatel zřízený v rámci videotéky Prima+. Po potvrzení některého z profilů se objeví samotná stránka nové nabídky, kde jsou umístěné rubriky Domů, Recepty, Horoskopy nebo Cvičení. I tato sekce je postavená na práci s videem, která logicky navyšují FTV Prima počet potřebných zhlédnutí.

Aplikace využívá stejné prvky jako Prima+ a vychází ze stejné grafiky. Pro přehrání obsahu v lifestylové aplikaci není vyžadováno přihlášení. V případě, že uživatelé registraci na Prima+ mají, mohou naopak přejít do aplikace Prima Lifestyle. 

„Chceme maximálně využít potenciál svého videoobsahu, který připravujeme pro lifestylové online magazíny jako Prima Ženy či Fresh. V rámci HbbTV si chceme nejdříve otestovat, o jaký obsah bude největší zájem, a podle výsledků nabídku dále upravíme. Věříme, že aplikace v HbbTV bude úspěšná, takže se s jejím novým logem budou diváci TV Prima setkávat stále častěji,“ uvedl ředitel online zpravodajství FTV Prima Tomáš Večeřa.

Na hlavní stránce sekce Prima Lifestyle obsahující ikonu srdce je možné najít jako hlavní lákadlo osm dílů kondičního tréninku. Není to poprvé, kdy se v nabídce FTV Prima objevuje tento typ obsahu. Prima v minulosti začala prostřednictvím HbbTV propagovat například i Prima kupóny, kterými si zájemce může zajistit předplatné do videotéky Prima+. Kromě ní mediální skupina nabízí pod červeným tlačítkem například i předpověď počasí nebo jednoduché hry.

Červené tlačítko na kanálech Prima měsíčně vidí podle údajů televize 2,28 milionu diváků a téměř 550 tisíc jich vstupuje do aplikace Prima. Nejsledovanějším obsahem jsou seriály vlastní tvorby a Prima+ Originals

-lukpol-

Prima změnila po spuštění Prima+ i podobu HbbTV

středa 8. února 2023