Sport 5 přišel po necelém půl roce o licence

čtvrtek, 18. ledna 2024, 16:50 Aktuality, TV MediaGuru

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) odňala licence pro pozemní a satelitní distribuci dnes již neexistujícímu sportovnímu kanálu.

Po více než patnácti letech se uzavřela historie tematické televize Sport 5. Program, jehož největší slávu mu vtiskl mediální matador a konzultant Jiří Hojgr, přišel o potřebné licence, které ho opravňovaly šířit signál pozemní a satelitní cestou. Nad Sportem 5 visely existenční problémy dlouhodobě a bylo jen otázkou času, kdy dosáhnou pomyslného stropu. To se stalo loni v létě, kdy bylo nejprve přerušeno jeho vysílání, a poté byla v srpnu odpojena i pozice v multiplexu 24.

Trh pozemního televizního vysílání láká na našem trhu řadu subjektů, udržet se však podaří velmi často jen zaběhnutým značkám. Do DVB-T2 platformy Českých Radiokomunikací se chystají kanály Warner TV (HBO Europe) a Sporty TV, konkurenční Digital Broadcasting, podle předběžných očekávání MediaGuru, přilákala hudební a lifestylový program OK TV. Na terestrické platformě se nedávno objevila teleshoppingová stanice Hit TV, její sledovanost je však neznámá.

-lukpol-

RRTV: K přerušení vysílání neměl Sport 5 závažné důvody

čtvrtek 7. září 2023

Sport 5 může přijít o licenci, udělal proto očekávaný tah

pátek 4. srpna 2023

Sport 5 bez programové pozice v DVB-T2 multiplexu 24

čtvrtek 17. srpna 2023