Stanice Noe+ vysílá nově s aplikacemi na bázi HbbTV

pátek, 12. ledna 2024, 07:10 Aktuality, TV MediaGuru

Druhý kanál křesťanské televize Noe, stanice Noe+, začala vysílat s aplikacemi na bázi HbbTV. Doposud byla v pražské Regionální síti 12 k dispozici pouze signalizace této technologie.

Logo křesťanské stanice Noe+

Logo křesťanské stanice Noe+

Noe+ je exkluzivní kanál, který vytvořila náboženská televize výhradně pro distribuci v multiplexu Českých Radiokomunikací. Program je k dispozici pouze na platformě DVB-T, v Praze jako součást Regionální sítě 12 obsahující také programy Óčko Expres a Óčko Black. Noe+ je možné naladit také jako součást HbbTV menu TV Noe, kde je program k dispozici ve vysokém rozlišení obrazu. V lineárním vysílání je k dispozici tato stanice pouze v SD formátu.

HbbTV nabídka TV Noe a Noe+ je naprosto totožná. Umožňuje sledování obou programů od nízkého až po vysoké rozlišení a dále také přístup k pořadům stanic z archivu, případně prostřednictvím programového průvodce (EPG), tedy dle jednotlivých časových slotů. Začátkem loňského roku představila TV Noe významnou distribuční změnu. Kvůli nutnosti ušetřit náklady je od ledna 2023 k dispozici na satelitu Astra pouze ve standardním rozlišení.

-lukpol-

Noe spustí kanál Noe+, bude i v digitální síti CRA

středa 21. prosince 2022