Toyota poprvé připravila lokální kampaň se sportovci

středa, 17. ledna 2024, 12:10 Aktuality, Reklama MediaGuru

Toyota vytvořila poprvé vlastní lokální kampaň s českými sportovci a parasportovci. 

Zdroj: Toyota

Zdroj: Toyota

Česká Toyota, jež se již více než deset let intenzivně věnuje podpoře českého sportu a parasportu. Od roku 2018 také buduje vlastní tým individuálních sportovců Team Toyota. Právě pod tímto názvem letos poprvé s vybranými ambasadory připravila i první lokální kampaň

Kampaň „Team Toyota“ je založena na spotech a fotografiích se sportovci a parasportovci, kteří představují svou disciplínu a zároveň propagují olympijskou myšlenku a společného týmového ducha. V různých situacích je doplní i vybrané bezemisní a nízkoemisní modely Toyoty. Stejný prostor zde mají sportovci i parasportovci. 

V kampani se objeví dlouholetí ambasadoři značky: vodní slalomář Lukáš Rohan, rychlostní kanoista Martin Fuksa, běžkyně Kristiina Sasínek Mäki, paraatletka ve sprintu a vrhu koulí Anna Luxová, oštěpařka Nikola Ogrodníková, plavkyně Barbora Seemanová, skater Maxim Habanec a šermíř Alexander Choupenitch. Doplňují je paraatletka Tereza Jakschová, paraplavec David Kratochvíl a paracyklista Patrik Jahoda, které Toyota prostřednictvím Českého paralympijského výboru rovněž dlouhodobě podporuje. Řada ze jmenovaných patří také mezi adepty na medaili na nadcházejících olympijských a paralympijských hrách v Paříži.

„Jde o první, na míru vytvořenou českou lokální kampaň, kterou jsme připravili pro letošní olympijský rok. V rámci české Toyoty dlouhodobě vytváříme originální a autentický obsah, spolupracujeme s širokým týmem ambasadorů složených z velké části právě ze sportovců a tato kampaň je vyvrcholením naší dlouhodobé spolupráce,“ říká Michal Velička, marketingový ředitel značky Toyota v ČR. 

Kampaň se bude od poloviny ledna do konce paralympiády objevovat na všech našich sociálních sítích a v online magazínu Toyota Life, později se připojí i online média a televize. Celkem pracuje automobilka s více než padesátkou verzí spotů, kromě hromadných jsou připraveny i spot jednotlivých sportovců. Kreativu a produkci zajistila společnost Yoda production, fotografie vytvořil Daniel Vojtěch

Toyota se v Česku v oblasti sportu angažuje dlouhodobě, v posledních šesti letech ještě intenzivněji v rámci partnerství s Českým olympijským výborem, Českým paralympijským výborem a podpoře jejich projektů.„Naše úloha v rámci podpory českého sportu je od počátku zcela jasná. Chceme podporovat pohyb ve všech jeho aspektech, ať už jde o sport, či mobilitu. Ne všichni sportovci či běžní lidé mají přitom stejné výchozí podmínky, pro někoho je cesta na vrchol obtížnější, např. kvůli nejrůznějším hendikepům nebo složité životní situaci. I v takové chvíli je ale potřeba zabojovat a pokusit se o zdánlivě nemožné díky neustálému a každodennímu zlepšování. To je i filozofií naší značky, a proto je nám podpora sportu a sportovců velice blízká,“ vysvětluje Martin Peleška, generální ředitel Toyota a Lexus ČR.

Za šest let spolupráce s ČOV a ČPV podpořila automobilka již 16 velkých akcí a projektů, jako jsou Olympiáda dětí a mládeže, Olympijský běh nebo Olympijské parky a Olympijský víceboj, který je zaměřen na rozvoj sportovního nadšení u dětí, a do kterého se každý rok zapojuje 136 tisíc dětí. Na podporu mobility sportovních klubů také spustila ve spolupráci s ČOV program Proace ProSport, který v rámci zvýhodněný operativní leasing na dodávky. „Už se nám takto podařilo umístit 225 vozů,“ doplňuje Peleška.

I letos bude Toyota partnerem Olympiády dětí a mládeže, která se uskuteční v červnu v jihočeském kraji. Během olympiády bude přítomna také na Olympijském festivalu, který se uskuteční letos poprvé v Mostě. Stejně jako v minulosti se stane partnerem vybraného sportoviště a chystá zde řadu doprovodných aktivit pro celou rodinu. V neposlední řadě plánuje spolupracovat s ČOV i na vybraných pořadech pro digitální kanál Czech Team TV. Pro potřeby Olympijských a paralympijských her v Paříži poskytne sportovcům, činovníkům, dobrovolníkům, akreditovaným novinářům a divákům na místě 2650 elektrifikovaných osobních automobilů, z nichž 150 bude upraveno pro potřeby vozíčkářů. Přibližně 60 procent vozového parku bude mít nulové emise. Speciálně pro hry vyvinula rovněž prostředky udržitelné mobility. Prvními představenými typy jsou elektrické osobní přepravníky APM a elektrické pohony kolečkových křesel.

-stk-