Burger King radí, jak vylepšit fotky na seznamce

pátek, 9. února 2024, 07:10 Aktuality, Reklama MediaGuru

Burger King ve své valentýnské kampani poukazuje na fakt, že fotografie mužů na seznamkách mnohdy nevypadají nejatraktivněji. 

Zdroj: Burger King

Zdroj: Burger King

Značka Burger King připravila valentýnskou kampaň „Král seznamek“, ve které připodobňuje fotky na seznamovacích aplikacích k výběru v restauraci. Mužům, jejichž fotky na seznamkách často nejsou příliš atraktivní, radí, jak je mohou vylepšit. 

„Víme, že si mnoho lidí vybírá burger čistě podle toho, který se jim nejvíce líbí na plakátu, přestože by jim ve skutečnosti sedlo něco jiného. A to stejné platí i v případě fotek na seznamkách. Chceme poukázat na to, že když člověk neumí ukázat ze sebe to nejlepší, připravuje se tím o možnost potkat ten správný ‚match‘. Se špetkou vtipu poradit, jak mohou lidé svou seznamkovou galerii vylepšit a stát se něčí preferencí v reálu i na fotce,“ uvádí Filip Vostrý, marketingový manažer řetězce Burger King pro Českou republiku.

Koncept kampaně vzešel z dílny agentury Zaraguza, jež myšlenku rozdílnosti mezi fotkou a realitou přetavila v sérii vizuálů a video, v němž vystupuje podcaster a moderátor Vítek Zach. „Naše idea byla kreativním způsobem propůjčit mužům na seznamkách k Valentýnu know-how na atraktivní fotky, aby ten příští Valentýn nemuseli slavit sami,“ vysvětluje Soňa Kapralová ze Zaraguzy. „Zvolili jsme trochu odvážnější přístup, který však zapadá do celkové tonality klienta. Díky tomu, že se Burger King nebojí jít do nových a kreativních kampaní, můžeme volit mnohem originálnější exekuce,“ dodává.

Kampaň se objeví na sociálních sítích Burger Kingu, kde budou postupně zveřejňovány rady a tipy, co mají lidé na seznamce dělat a čím naopak vůbec nezaujmou. Vyvrcholení kampaně představuje soutěž o makeover neboli celkovou úpravu seznamovacího profilu, kterou vítězi zajistí profesionální stylistka Ketrin Kostolecká a fotografka Tatiana Kadlecová.

Součástí kampaně jsou i PR aktivity, které zajišťuje agentura Ogilvy. „Komunikační strategii jsme zvolili adekvátně k cílové skupině, na kterou se v kampani zaměřujeme, tedy převážně mladší populaci žen a mužů. Podle toho volíme spolupráci s relevantním a afinitním médiem, se kterým společně připravujeme obsahovou i formátovou část. Pracujeme s živým a poutavým formátem videoankety s lidmi v ulicích, kterých se ptáme na jejich názor na fotky v seznamovacích aplikacích. Tuto část provážeme s obsahem založeným na tipech a radách, které doporučují již zmíněné influencerky. Tyto aktivity doplňuje také marketingová komunikace o kampani určená oborovým médiím,“ uvádí Václav Rambousek, PR & Influence Director v Ogilvy. 

-stk-