Dramox nabídne nedostupná divadelní představení ČT

středa, 14. února 2024, 11:05 Aktuality, TV MediaGuru

Na podobném modelu, jako zpřístupnila Česká televize své seriály ve videotékách Canal+, Prima+ a Voyo, jsou nyní k dispozici ve službě Dramox divadelní představení, která natočila.

Divadelní představení Balada pro banditu. Foto: Divadlo Husa na provázku

Divadelní představení Balada pro banditu. Foto: Divadlo Husa na provázku

Prvních pět divadelních představení, která pocházejí z produkce České televize, se objevila v úterý 13. února v nabídce online videotéky Dramox. Právě ta se od roku 2020 zaměřuje na tento segment kulturního života. Divadelní představení z produkce ČT jsou označena logem České televize a je jim v menu vyhrazen také prostor v kategorii „Znáte z ČT art“. Novinkami v knihovně Dramoxu jsou Příběhy obyčejného šílenství, Tři holky jako květ, Balada pro banditu, Pes baskervilský a Tři v tom.

„Začínáme s pěti tituly, postupně bychom se měli dostat k desítkám ročně,“ uvedl pro MediaGuru ředitel Dramoxu Martin Zavadil s tím, že ve výhledu mají být i další představení české opery nebo baletu. Spolupráci s Českou televizí označil Zavadil za logickou. V době, kdy služba v roce 2020 zahajovala, pocházela většina záznamů právě odtud. „Začínali jsme se čtyřicítkou záznamů, dnech jich máme přes tři sta,“ konstatoval šéf Dramoxu. Spolupráci s ČT předpokládá v tomto směru velmi podobnou, jako mají Canal+, Prima+ nebo Voyo.

„Díky spolupráci s Českou televizí můžeme divákům postupně ukázat nejlepší představení nejen za minulé roky, ale v podstatě za posledních 50 let,” upozornil Martin Zavadil. Jedinečnost spolupráce obou subjektů má spočívat v tom, že zatímco ČT nemůže dané představení divákům nabídnout, protože na něj nemá vysílací práva, Dramox tento problém jednáním s autory nebo případnými dědici vyrovná. „S každým představením musíme vyřešit desítky licencí, což vzhledem k tomu, že některým představením je i 50 let, je občas opravdu detektivní práce,“ uzavřel Zavadil.

Dramox se vedle lineární televize rozšířil i do kin

úterý 7. listopadu 2023

Česká televize už má své seriály také v Canal+

úterý 6. února 2024

Služba Prima+ nabízí od České televize patnáct titulů

úterý 24. října 2023

-lukpol-