ESPN, Warner Bros a Fox se spojují kvůli sportovnímu streamingu

středa, 7. února 2024, 06:50 TV, Internet & Mobil MediaGuru

Lineární sportovní TV kanály a služby na bázi VOD nabídnou jejich provozovatelé v nově vznikající sportovní streamovací službě.

Ilustrační foto, zdroj: Freepik

Ilustrační foto, zdroj: Freepik

Možnost lákat diváky na sportovní obsah spojuje velké hráče na trhu klasického i streamovaného vysílání. Značky ESPN, dceřiná společnost The Walt Disney Company, Fox a Warner Bros. Discovery se dohodly na podmínkách vzniku nového společného podniku (joint venture) a společně vytvoří novou platformu sportovního obsahu. Dohodu oznámily ve středu ráno našeho času. Každá bude mít v novém podniku třetinu se stejnými hlasovacími právy. Spojí se v ní jak tradiční TV kanály, tak i služby na bázi VOD.

Platforma spojuje portfolia sportovních sítí uvedených společností, některé služby určené pro spotřebitele (direct-to-home, DTC - tj. ESPN+) a také sportovní práva, a to včetně obsahu ze všech hlavních profesionálních sportovních lig a univerzitních sportů (viz přehled níže). Vytvoření placené služby je zatím předmětem jednání, stojí dále v oficiálním oznámení.

Spuštění služby je naplánováno na podzim roku 2024, přičemž divákům zamýšlí přinést novou aplikaci. Předplatitelům budou nabídnuty balíčky, a to také včetně služeb Disney+, Hulu nebo Max (HBO Max).

Platforma s agregovaným sportovním obsahem míří především na diváky, kteří nejsou odběrateli balíčku tradiční placené televize. Díky tomu získají přístup k lineárním sportovním sítím včetně ESPN, ESPN2, ESPNU, SECN, ACCN, ESPNEWS, ABC, FOX, FS1, FS2, BTN, TNT, TBS. , truTV neb ESPN+.

Přehled sportovních událostí, které zmínění provozovatelé vysílají, je uveden níže. 

Zdroj: ESPN, Fox, Warner Bros.

Zdroj: ESPN, Fox, Warner Bros.

EBU spouští sportovní kanál Eurovision Sport, je přístupný zdarma

pondělí 5. února 2024

-mav-