Mluvčími prezidenta Pavla budou Eva Hromádková a Vojtěch Šeliga

pátek, 23. února 2024, 12:00 Aktuality, PR, Lidé ČTK

Mluvčími prezidenta Petra Pavla budou Eva Hromádková z tiskového odboru prezidentské kanceláře a Vojtěch Šeliga, který přichází ze CNN Prima News.

Eva Hromádková a Vojtěch Šeliga, zdroj: Kancelář prezidenta republiky

Eva Hromádková a Vojtěch Šeliga, zdroj: Kancelář prezidenta republiky

Mluvčími prezidenta Petra Pavla budou Eva Hromádková, která už v tiskovém odboru prezidentské kanceláře působí, a Vojtěch Šeliga, jenž dosud pracoval v televizi CNN Prima News. V  tiskové zprávě to oznámil Hrad. Prezident neměl mluvčí od listopadu, kdy pozici opustila Markéta Řeháková.

Hromádková pracuje v odboru komunikace Kanceláře prezidenta republiky (KPR) téměř rok, byla i součástí Pavlova týmu ve volební kampani, v němž působila jako mluvčí. Předtím zastávala stejnou pozici v protikorupční organizaci Rekonstrukce státu. Šeliga od roku 2020 pracoval v redakci CNN Prima News, dříve působil také v redakcích serveru Echo 24 a Týdeníku Echo.

Ředitel odboru komunikace Vít Kolář si jako jednu z priorit při podzimním nástupu do funkce stanovil stabilizaci odboru a jeho doplnění o mluvčí.

„Prezident Pavel je velmi aktivní a řeší rozsáhlou domácí i zahraniční agendu, je tedy zřejmé, že jeden mluvčí nemá šanci veškeré aktivity a akce pokrýt. Sám mluvčí zároveň nemá být předmětem mediální pozornosti, ale jejím prostředníkem, dva mluvčí proto mohou tuto pozornost rozdělit a více směrovat k prezidentovi," uvedl Kolář.

Řeháková provázela Pavla celou předvolební kampaní, po zvolení si ji prezident vybral jako svou mluvčí a šéfku hradní komunikace. Na začátku září tehdejší vedoucí prezidentovy kanceláře Jana Vohralíková oznámila, že Řeháková končí ve funkci ředitelky tiskového odboru a zůstává prezidentovou mluvčí. I tuto pozici ale nakonec opustila ke konci října.

-čtk-