Billa promítne svou novou identitu do prodejen i komunikace

úterý, 5. března 2024, 13:00 Marketing, Retail MediaGuru

Nové žlutobílé zbarvení bude Billa aplikovat nejen do podoby svých prodejen, ale také do celkové komunikace. 

Nový koncept prodejny představila Billa v Říčanech u Prahy, zdroj: Praha.

Nový koncept prodejny představila Billa v Říčanech u Prahy, zdroj: Praha.

Po představení své nové obchodní strategie, zaměřené na podporu zdraví, správného stravování a na udržitelný životní styl, promítá obchodní řetězec Billa svoji novou tvář i do své komunikace a vizuální identity. S cílem naplnit nový slogan „To dobré začíná u nás“ tak aplikuje nové žlutobílé zbarvení nejen do podoby svých prodejen, ale také do celkové komunikace.  

„Cílem nové podoby Billy je nabídnout našim zákazníkům ještě lepší sortiment zaměřený na zákazníka na prodejnách s intuitivním a pohodlným uspořádáním regálů, výhodným poměrem ceny a kvality námi nabízených potravin i nepotravinového zboží a celkově pohodlné a snadné nakupování v našich prodejnách,“ říká Liam Casey, generální ředitel řetězce Billa ČR. „To vše nyní doplňuje přeměna našeho věrnostního klubu a nová korporátní identita, která se propíše prakticky do celé naší komunikace,“ doplňuje. 

Součástí transformace je i nová vizuální identita. Ta se v současnosti propisuje do online komunikace, a postupně je zaváděna i do offline prostředí, včetně nové podoby prodejen. Nejviditelnější je úprava samotného loga společnosti, z něhož mizí původní červené pozadí se žlutým nápisem a nově je logo implementováno v barvě žluté či bílé. Design všech prodejen tak postupně projde po vzoru pilotní prodejny v Říčanech u Prahy výraznou změnou. Interiér nově doplňují například dřevěné prvky v barvě břízy a proměny se dočkají nejen nábytek, výlohy, regály, chladicí a mrazicí zařízení, ale i nákupní vozíky nebo pracovní oděvy zaměstnanců.

Marketingová komunikace Billa startuje dvěma kampaněmi. Jedna podporuje komunikaci vylepšeného Billa klubu a druhá pak cílí na podporu rodiny a jejího spokojeného života. Tato kampaň je postavena na rodině, s níž se diváci mohli setkat již ve vánoční kampani „Vánoce podle vašich představ“.

„Při přípravě nové komunikace jsme hledali smysluplnou roli značky Billa v životech lidí. Inspiraci jsme našli v aktivních rodinách, kterým není lhostejná budoucnost a chtějí ji zlepšit. Billa jim v této cestě pomůže vytvořit momenty dobra s menším úsilím a za méně peněz. Zároveň jsme do spotů promítli to, že Billa je blízko vždy, když ji zákazníci potřebují,“ říká o nové komunikaci Martina Kufová, Account Director z agentury McCann, jež je pod kampaní podepsána. 

Billa mění svůj věrnostní klub, rozšiřuje benefity

pátek 2. února 2024

V letošním roce plánuje Billa otevřít až 14 nových prodejen v České republice a v rámci svých plánů počítá s otevřením až 80 nových kamenných prodejen do roku 2028. Současně bude i letos pokračovat v rekonstrukcích stávajících prodejen a dále rozšiřovat závozové oblasti svého e-shopu. Celkové investice do rozšiřování a modernizace prodejní sítě dosáhnou letos téměř dvou miliard korun. Současně Billa pokračuje ve svých projektech v oblasti udržitelnosti, když připravuje rozšíření fotovoltaické elektrárny na střeše svého modletického areálu, ale i na samotných prodejnách Billa. 

-stk-