Corinthia jde pod Czech Inn Hotels, změní i název

úterý, 12. března 2024, 06:55 Aktuality, Marketing MediaGuru

Hotel Corinthia přechází pod skupinu Czech Inn Hotels. Bude mít i nový název. 

Zdroj: FB Corinthia Prague

Zdroj: FB Corinthia Prague

Nejvyšší pražský hotel Corinthia, jenž se nachází naproti Kongresovému centru Praha, mění svého majitele. Nově patří do skupiny Czech Inn Hotels, která dá v dubnu hotelu i nový název

„Akvizice je úplně nová, hotel přebíráme 1. dubna a budeme ho dlouhodobě provozovat,“ řekl majitel skupiny Czech Inn Hotels Jan Svoboda serveru Seznam Zprávy

Czech Inn Hotels se s dosavadním majitelem hotelu, společností Corinthia podnikatele maltského původu Alfreda Pisaniho, dohodla na dlouhodobém pronájmu. Svoboda plánuje hotel postupně modernizovat a revitalizovat, nicméně důraz bude kladen na zachování charakteru a historické hodnoty budovy. Do rekonstrukce chce investovat desítky milionů korun a dosáhnout obsazenosti minimálně 90 %. 

Hotel Corinthia Prague měří 84 metrů, s anténou 90 metrů. Ná celkem 26 podlaží, nabízí 539 pokojů a v posledním patře plavecký bazén a wellness zónu. K dispozici je také několik restaurací, barů a kaváren, celkem 25 kongresových sálů a zasedacích místností, největší s kapacitou pro 700 osob.

Historie hotelu se začala psát přesně před 40 lety. Výstavba byla zahájena 1984, provoz pak 1988, a to pod názvem Forum.

-stk-