ČT prodává reklamu k hokejovému MS a chystá se na prodej k Euru

středa, 6. března 2024, 07:00 TV, Reklama MediaGuru

Česká televize přijímá objednávky pro komerční komunikaci při příležitosti květnového MS v ledním hokeji. Prodej reklamy pro fotbalové Euro zpřístupní všem klientům poté, co vyprší opce oficiálních sponzorů UEFA.

Ilustrační foto, zdroj: MediaGuru.cz

Ilustrační foto, zdroj: MediaGuru.cz

Česká televize zahájila prodej reklamního prostoru k hokejovému mistrovství světa, které se uskuteční v letošním květnu v Praze a v Ostravě. Přinese celkem 64 zápasů, z nichž chce ČT maximum z nich odvysílat v přímém přenosu na ČT sport, kolizní utkání přinese ve zkráceném záznamu . Zapojí také webový speciál, HbbTV a streaming.

V nabídce jsou tradičně formáty sponzoring programu - upoutávky, sponzoring přímých přenosů (před/po třetině během přímého přenosu, v power breaku), dále injektáž, product placement, speciální projekty,  online speciály a klasické reklamní spoty. Ty budou umisťovány pouze v délce 20 vteřin u těch nejzajímavějších přenosů, a to před a po třetině a během power-breaků (reklamní přestávka během hry).

Oproti standardní ceně za umístění reklamy do květnového vysílání stanice ČT sport se cena CPP v případě hokejového MS zvyšuje o 60 %. Alespoň 30 % investic v Kč musí být umístěno mimo zápasy české reprezentace a play-off. Za umístění investic pouze k zápasům české reprezentace nebo play-off je příplatek 30 %.  Cena za sponzorský vzkaz u zápasů českého týmu a v play-off je před  a po třetině stanovena na 175 tisíc Kč a v power breaku na 225 tisíc Kč. 

Euro: Objednávky pro všechny klienty od 12. března

K fotbalovému Euru, které se uskuteční v červnu v Německu, zatím ještě prodej reklamního prostoru ve vysílání ČT pro všechny klienty otevřen není.  Do 12. března mohou totiž opci na reklamní prostor uplatnit oficiální partneři UEFA, pořadatele šampionátu.  K nim patří Adidas, Alipay+, Atos, Betano, Booking.com, BYD, Coca-Cola Zero, Hisense, Lidl, Engelbert Strauss, Visit Quatar a Vivo. „Po této lhůtě jsme okamžitě připraveni poslat zbylý obchodní prostor všem ostatním klientům," uvedl pro MediaGuru.cz Hynek Chudárek, obchodní ředitel České televize.  

Ceny za umístění reklamního spotu k zápasům české reprezentace se v případě Eura zvyšují o 100 procent a u zápasů bez české účasti o 60 %.

Poptávka zadavatelů bude zřejmě převyšovat reklamní kapacitu, kterou ČT může uvolnit. „V letošním roce očekáváme nadprůměrný zájem zadavatelů, a to vzhledem vzhledem k pořádání MSLH v Praze a účasti naši fotbalové reprezentace na Euru konaném u našich sousedů v Německu. Nicméně obchodní prostor ve vysílání České televize je omezen, a tím i výnos zastropován," připomíná Hynek Chudárek možnosti ČT.

Prostor pro reklamní vysílání v České televizi je zákonem na stanici ČT sport omezen na 0,5 % denního vysílacího času.

-mav-