Evolution vstupuje do Česka, prodává reklamu v mobilních hrách

středa, 13. března 2024, 11:55 Reklama, Internet & Mobil MediaGuru

Prémiový reklamní prostor v mobilních hrách začíná nabízet na českém trhu a v celém regionu CEE platforma Evolution. V regionu spolupracuje s agenturou Hullabaloo.

Ágnes Szabelkó, zdroj: Evolution

Ágnes Szabelkó, zdroj: Evolution

Platforma pro reklamu na mobilních zařízeních Evolution, která je přítomná ve více než dvaceti světových zemích, vstupuje do regionu střední a východní Evropy (CEE) a s tím i na český trh. Značku přivádí kreativní agentura Hullabaloo, se kterou je v regionu platforma propojená. Ve společném podniku má Hullabaloo mírně nadpoloviční podíl.

Evolution se zaměřuje na prodej reklamního prostoru uvnitř mobilních her ve formě prémiových videí. V regionu CEE zamýšlí rozšířit nabídku celodisplejových a plně sledovatelných in-app videí. Pro reklamní zadavatele tak může být tato forma komunikace alternativou k televizní reklamě a video reklamě, jejíž kapacity jsou vlivem vysoké poptávky omezené.

Evolution najala na klíčovou pozici digital media directorky Ágnes Szabelkó, která v minulosti působila jako client partner lead ve společnostech AdColony a Digital Turbine.

 „Využitím našeho rozsáhlého inventory v mobilních hrách mohou klienti zasáhnout lokální i globální uživatele a efektivně oslovit demograficky přesně definované cílové skupiny. Se stoupajícím důrazem na kvalitu kladou značky stále větší důraz na metriky, jako jsou viditelnost a pozornost,” uvedla Szabelkó. Dodala, že Evolution usiluje o doručování pouze impresí postavených na měřených hodnotách viditelnosti a pozornosti. „Přinášíme inventory s 95% koeficientem viditelnosti a se stejným skóre pozornosti,” dodala.

Hullabaloo a Evolution chtějí na trhu střední a východní Evropy využít potenciálu gamingového průmyslu a zároveň napomoci rozvoji tohoto oboru. „Díky neustále se rozšiřujícímu komunikačnímu prostoru je spojení s Evolution výraznou příležitostí, jak se opět úspěšně posunout kupředu v tomto čím dál tím komplexnějším oboru,” sdělil Martyn Cox, managing partner Hullabaloo.

Ve střední a východní Evropě se mobilní gaming stal populární formou digitální zábavy: podle dat Evolution obsadil 75 % digitálně stráveného volného času a předstihl tak hudbu i videostreaming. Rozšiřující se gamingová komunita ve střední a východní Evropě, kde každý den aktivně hraje 36 milionů dospělých, sahá od mobilů přes PC až k herním konzolím, poukazuje Evolution.

„S globální platformou, která má reach 2,5 miliardy měsíčně, nabízíme přímý přístup k největšímu mediálnímu balíku ‚inventory‘ s více než 60 miliony uživatelů napříč střední a východní Evropou. Prudký růst gamingového průmyslu v celém regionu CEE dává mobilním inzerentům zcela nové možnosti. Díky každoročnímu růstu objemu reklamy na mobilních zařízeních je právě nyní ten správný okamžik výrazně investovat do tohoto region,“ zdůvodnil Warrick Billingham, generální manažer Evolution.

-mav-