Kávová značka Dos Mundos mění obaly, otevírá akademii

čtvrtek, 14. března 2024, 06:55 Aktuality, Marketing MediaGuru

Česká pražírna výběrové kávy Dos Mundos slaví 10. narozeniny redesignem obalů a otevřením online Kavárenské akademie. 

Majitelé pražírny Dos Mundos Adéla a Lukáš Zugarovi, zdroj: Dos Mundos

Majitelé pražírny Dos Mundos Adéla a Lukáš Zugarovi, zdroj: Dos Mundos

Dos Mundos, česká pražírna výběrové kávy, letos slaví 10 let od svého založení. U této příležitosti uvede nové obaly a také online Kavárenskou akademii. 

„K 10. výročí Dos Mundos jsme cítili potřebu značku designově inovovat a přinést do ní více hravosti a nových impulsů. Logo jsme zachovali a stále také držíme naši hlavní barvu, která k Dos Mundos patří, a to je zlatá. Původní řešení sáčků zahrnovalo samostatný nasouvací papírový rukávek, který ale zvyšoval odpad z našich balení. Nově jsme se proto rozhodli pro obal, který je z jednoho kusu a je plně recyklovatelný. Poprvé také nemáme jen jeden typ sáčku, ale rovnou tři, kterými odlišujeme typy kávy,“ říká Adéla Zugarová, spolumajitelka pražírny výběrové kávy Dos Mundos.

Nové obaly budou mít oficiální premiéru na narozeninové oslavě 23. března v  Dos Mundos Pražírně v Korunní ulici v centru Prahy. Základní modrá řada Origins je řadou stálic značky Dos Mundos na espresso i filtrovanou kávu. Zelená řada Discovery nabízí objevitelské edice, tedy kávy nabízející nevšední chuťový zážitek nebo zpracování. Součástí této řady mohou být například různé experimentální fermentace, kávy z netypických zemí nebo kávy, které farmáři dělají v malých lotech. Červená řada zahrnuje limitované edice, raritní kávy poskytující nadstandardní chuťový zážitek. Často jde o kávy dostupné v omezeném množství (například jen 1 pytel/30–60 kg) či kávy vybrané do oborových soutěží.

Autorkou obalů káv je designérka Renata Keleş, která se značkou Dos Mundos spolupracuje dlouhodobě. Nechala se inspirovat pestrostí, barevností, hravostí i folklórem světa výběrové kávy a zemí, odkud tato káva pochází – Afrikou, Střední a Jižní Amerikou. Novým obalům dominuje kombinace abstraktních barevných tahů štětcem, které při bližším pohledu vypadají jako země nebo kontinenty. Zákazníci si mohou nově prohlédnout zrnka v průhledném okénku na dně sáčku a na etiketách najdou informace o zemi, farmáři a chuťovém profilu kávy. Pro ještě více informací o konkrétní farmě či farmáři stačí prokliknout QR kód na zadní straně obalu.

Autorkou nových obalů kávy Dos Mundos je Renata Keleş, zdroj: Dos Mundos.

Autorkou nových obalů kávy Dos Mundos je Renata Keleş, zdroj: Dos Mundos.

Novinkou je také čtyřměsíční online kurz Kavárenská akademie, jež rozšiřuje nabídku kurzů pořadaných pražírnou Dos Mundos. Její první běh se rozběhl 1. února a další budou následovat. Účastníci se učí správně připravit espresso či filtrovanou kávu, při cuppingu poznávají různé chutě kávy nebo malují srdíčka a rozety na kurzu latte art. V nabídce je také Cupping pro pokročilé nebo Senzorický kurz pro začátečníky i mírně pokročilé.

Za značkou Dos Mundos, jež znamená ve španělštině „Dva světy“, stojí Adéla a Lukáš Zugarovi. Kromě pražírny v Korunní ulici v Praze provozuje také vlastní kavárnu Dos Mundos Café na Letní a také e-shop. Kávy jsou k dostání i na dalších místech.

-stk-