Nova významně rozšiřuje pokrytí svých TV na severu Čech

čtvrtek, 7. března 2024, 17:10 Aktuality, TV MediaGuru

Společnost Digital Broadcast, operátor DVB-T2 multiplexu 24, spustila výkonem 10 kW vysílání z kóty Ústí nad Labem – Kukla. Signl pokryje až milion obyvatel.

Most v severočeském městě Ústí nad Labem. Foto: Pixabay

Most v severočeském městě Ústí nad Labem. Foto: Pixabay

Nejvýznamnějším zákazníkem televizního multiplexu je mediální skupina Nova, která zde kromě svého vlajkového kanálu šíří i tematické klony Nova Action, Nova Fun, Nova Gold a Nova Lady. Vysílač na 21. kanálu má podle online databáze Českého telekomunikačního úřadu zkoordinovaný výkon 10 kW a funguje s horizontální polarizací. Z této severočeské kóty lze naladit na kanálu 6D i DAB+ multiplex společnosti Teleko digital.

„Zahájením šíření televizních a rozhlasových programů multiplexu 24 z lokality Ústí nad Labem – Kukla na 21. kanálu pokračujeme ve zlepšování pokrytí, tentokrát v Ústeckém kraji, a budeme v tom pokračovat i nadále postupným spouštěním dalších lokalit. Zahájení šíření z lokality Kukla má pro robustnost pokrytí multiplexu 24 velký význam a může zlepšit příjem televizního signálu až pro jeden milionu diváků,“ uvedl Jakub Juhas, výkonný ředitel Digital Broadcasting.

-lukpol-

Multiplex 24 chystá vysílač Ústí nad Labem – Kukla

neděle 3. prosince 2023