Seznam má podcast o žurnalistice, prvním je Jakub Železný

středa, 13. března 2024, 12:00 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Seznam.cz uvádí nový podcast s názvem Mediální cirkus. Zaměřuje se na novináře a redakční práci. Moderuje ho Marie Bastlová, prvním hostem je Jakub Železný.

Zdroj: Seznam.cz

Zdroj: Seznam.cz

V novém podcastu Seznam Zpráv bude moderátorka a novinářka Marie Bastlová se svými hosty probírat roli médií, fungování redakcí, ale i etiku. První díl s moderátorem České televize Jakubem Železným je už nyní dostupný na webu Seznam Zpráv či ve všech podcastových aplikacích.

V podcastu Mediální cirkus, který bude vycházet dvakrát do měsíce, si Marie Bastlová zve kolegy/ně a povídá si s nimi o roli a fungování médií, novinářů i žurnalistice jako takové. Zajímat ji bude pohled do redakcí, za kulisy novinářské práce i to, jak se novináři potýkají s nejaktuálnějšími výzvami včetně třeba dezinformačních válek či umělé inteligence.

„Zajímá mě, jak kolegové z jiných redakcí vnímají svou práci. Řeč bude i o tom, jak vznikají nejdiskutovanější kauzy, jaký tlak novináři musí ustát nebo kdy už novináři nehrají fér,” říká moderátorka nového podcastu Marie Bastlová

Prvním hostem Marie Bastlové v Mediálním cirkusu je moderátor ČT Jakub Železný. Dalšími hosty budou reportéři, moderátoři, ředitelé médií, mediálních domů nebo i vlivní mediální hráči.

-mav-