Novou CEO agentury Advisio je Lada Pěgřimková

čtvrtek, 4. dubna 2024, 09:55 Aktuality, Lidé, Reklama MediaGuru

Agentura Advisio mění vedení. Zakladatele Radima Vašíčka a Jiřího Komára vystřídá na pozici CEO Lada Pěgřimková.

Lada Pěgřimková, zdroj: Advisio

Lada Pěgřimková, zdroj: Advisio

Po deseti letech aktivního vedení agentury Advisio, působící v Moravskoslezském kraji, předávají její zakladatelé Radim Vašíček a Jiří Komár od letoška roli CEO. Z pozice key account manažerky na ni nastoupí Lada Pěgřimková, která  v Advisio pracuje téměř sedm let.

V nové roli se Lada Pěgřimková ujme praktické implementace krátkodobých i dlouhodobých strategií a chce navázat na své předchůdce. Oba zakladatelé v Advisio nadále zůstanou, budou dohlížet na agenturní strategické směřování a finanční vedení.

Důvodem pro změny na nejvyšších pozicích je snaha předat exekutivu do rukou někoho, kdo bude v každodenním kontaktu se zaměstnanci i klienty a uvidí do všech praktických procesů. „Slibujeme si od toho rychlejší komunikaci směrem k našim lidem, lepší ,dozor' nad fungováním jednotlivých oddělení a firmy obecně. Zároveň také pružnější odbavování úkolů, které by jinak byly na nás,” vysvětluje Radim Vašíček.

Podle Lady Pěgřimkové se nová pozice a přesná náplň práce stále aktivně formuje. „Jsem součástí rozhodování a jako první se v nové funkci vrhnu na lidskou i finanční efektivitu v rámci celé firmy. Pár let zpět jsme se jako společnost měli bezstarostně, aktuálně je ale velmi turbulentní doba a musíme se připravit na vše, co nás možná čeká.“ Dodává, že do budoucna pak bude cílem rozvoj agentury, a to směrem k využití umělé inteligence, ale i pečlivému rozvoji a růstu zaměstnanců nebe expanzi do zahraničí.

Lada Pěgřimková studovala mezinárodní vztahy a už během studií se zaměřovala na diplomacii. Postupně se stala expertkou na digitální marketing. V Advisio začala na pozici specialistky na PPC a sociální sítě a později se přesunula mezi tým account manažerů, který následně vedla.

Začínala jako specialistka na PPC, sociální sítě a reklamy na sociálních sítích, odkud se posunula mezi account manažery a po nějaké době stála v jejich čele. „Role manažerky mi dala spoustu znalostí a schopnost najít kompromis. Tým accountů je plný silných osobností s jasnými vizemi, kteří potřebují volnost a důvěru.” Dodává, že ji nejvíce naplňovalo vidět, že se klientovi daří. „Dalo mi to rozhled mezi klienty a segmenty, naučilo mě to pracovat v rámci týmu.”

V době, kdy  nastupovala do Advisia, měla firma 10 zaměstnanců. „Teď je nás 70 a raketově rosteme. I to je důvod pro přesuny ve vedení. Já jsem nikdy neměla ideu ‚Tuhle firmu jednou povedu’. Jen se snažím dělat práci jak nejlépe umím a postup přišel sám. S Radimem a Jirkou jsme se už dlouho bavili o tom, že role CEO je potřeba,” dodává.

„Nějakou dobu jsem cítil, že mi chybí zápal pro věc a vzdaluji se od zaměstnanců i klientů. Ve většině případů jsem některé věci ve firmě brzdil, což není dobře. Pořád máme představu o tom, kam firmu směřovat, ale je potřeba, aby exekutivu měl na starost někdo se 100% focusem a s dennodenním kontaktem s odděleními i klienty,” popsal motivaci pro změnu Radim Vašíček. A protože Lada Pěgřimková už měla za sebou několik let práce v Advisio a věnovala se efektivitě celofiremních procesů, stala se pro zakladatele volbou na prvním místě.

-mav-