CNN Prima News odvysílá k eurovolbám i duel Fialy a Babiše

středa, 29. května 2024, 19:45 Aktuality, TV MediaGuru

V rámci předvolebního vysílání do Evropského parlamentu odvysílá CNN Prima News pět velkých debat, včetně duelu premiéra Petra Fialy a expremiéra Andreje Babiše.

Zdroj: FTV Prima

Zdroj: FTV Prima

CNN Prima News navazuje na své dosavadní vysílání k volbám do Evropského parlamentu a od středy 29. května přináší velkou debatu lídrů kandidátek stran do Evropského parlamentu. Potkají se v ní od 20:30 zástupci uskupení Stačilo!, Přísaha a Motoristé sobě, SocDem a Svobodní a od 21:30 zástupci ANO, Spolu, STAN, Piráti, SPD a Trikolora.

Debata je rozdělena na dvě části, aby v jedné dostali prostor lídři stran s výraznějším zastoupením, které mají své zástupce v Poslanecké sněmovně, ve druhé pak strany, které v Poslanecké sněmovně zastoupení nemají, jejich preference ale po zprůměrování relevantních předvolebních průzkumů vykazují trend pohybující se těsně nad nebo těsně pod hranicí potřebné k zisku křesel v Evropském parlamentu.

Vedle samotných kandidátů dá CNN Prima News prostor také předsedům stran, hnutí a koalic, které zastupují. Ve dvou superdebatách s diváky ve studiu se jich bude moderátorské duo Terezie Tománková a Petr Suchoň ptát na to, jak by řešili aktuálně největší výzvy pro Evropskou unii. V duelu se tak střetnou předseda vlády za Spolu Petr Fiala a lídr nejsilnějšího opozičního hnutí ANO Andrej Babiš.

  • Úterý 4. června  – 20:30: STAN, Piráti, SPD a Trikolora, Stačilo!, Přísaha a Motoristé sobě
  • Středa 5. června – 20:30: ANO, Spolu

Rozdělení do dvou debat je podle Primy určeno na základě preferencí, které reflektují zastoupení názorů ve společnosti. Zastoupeny jsou strany, hnutí a koalice, které se po započítání možné odchylky po zprůměrování relevantních předvolebních průzkumů pohybují okolo hranice 5 %, nutné pro zisk křesel.

CNN Prima News chystá volební servis – a to během celého volebního víkendu. V pátek 7. června se ve speciálním vysílání s Terezií Tománkovou ze studia v Evropském parlamentu v Bruselu diváci dozví informace potřebné k volbám, přinese i pohled do zákulisí sídla Evropského parlamentu, reportáže, živé vstupy, rozhovory s europoslanci i experty. Hosty budou autoři podcastu Bruselský diktát Ondřej Houska a moderátor CNN Prima News Michal Půr a dlouholetí europoslanci, kteří neobhajují svůj mandát – Jiří Pospíšil a místopředsedkyně Evropského parlamentu Dita Charanzová.

Od 10:00 dopoledne nabídne moderátor Petr Převrátil ve speciálním vysílání možnost lídrům nejsilnějších kandidátek oslovit naposledy voliče těsně před otevřením volebních místností. Víkendové speciální vysílání vyvrcholí nedělním celonočním volebním studiem s moderátory Terezií Tománkovou, Petrem Suchoněm, Petrem Převrátilem, Kristýnou Malou a řadou hostů z řad politiků i expertů, kteří budou analyzovat výsledky voleb.

Evropská volební noc startuje v neděli 9. června ve 20:00 a pokračuje celou noc až do ranních 5:55, kdy naváže pondělní speciální povolební Nový Den.

Předvolební servis nabídne i web CNNPrima.cz. Vedle pokrytí všech  událostí na něm uživatelé najdou  výběr nejzásadnějších okamžiků všech velkých debat, online reportáž během volebního víkendu nebo volební kalkulačku.

„Volby do Evropského parlamentu jsou pro voliče často vzdálenější než ty domácí. Témata i kandidátky mohou být hůře čitelné, a rozhodování proto o to obtížnější. Přitom je jejich význam pro Česko i Evropu zásadní. Vedle obsáhlého zpravodajského servisu tedy nabídneme volební kalkulačku a také hlasování, ve kterém budou moci uživatelé vyjádřit své postoje k zásadním tématům spojených s Evropskou unií, jako je přijetí eura, Green Deal, migrační pakt a další,“ říká ředitel online zpravodajství a zástupce ředitele zpravodajství a publicistiky CNN Prima News Tomáš Večeřa.

-mav-