MS v hokeji začíná, přináší inovace. HbbTV doplní novinka

čtvrtek, 9. května 2024, 18:40 TV, Aktuality MediaGuru

V pátek 10. května začíná v Česku mistrovství světa v hokeji. Česká televize spustila tradiční tematickou aplikaci pod červeným tlačítkem, nejde však o jedinou novinku.

Hokejový šampionát začíná v pátek 10. května duely v pražské O2 areně. Ilustrační foto, zdroj: IIHF

Hokejový šampionát začíná v pátek 10. května duely v pražské O2 areně. Ilustrační foto, zdroj: IIHF

Česká televize spustila s nadcházejícím šampionátem, který začne v pátek 10. května v O2 areně, tradičně dočasnou aplikaci „MS hokej“, jejíž součástí je opět i speciální vysílání programu ČT Sport Plus. Veřejnoprávní vysílatel na něm přináší sportovní přenosy, které se nevejdou na jeho hlavní kanál. Z důvodu kapacity je stanice vysílána pouze online, tedy například přes virtuální červené tlačítko (HbbTV). K dispozici je kompletní servis včetně video zpravodajství.

Další novinku pro své zákazníky přináší operátor T-Mobile. Ten ve službě Magenta TV zpřístupnil speciální programovou předvolbu ČT Sport Live HD. Diváci ji najdou v EPG během šampionátu pod číslem 321. Lze ji přehrávat prostřednictvím set-top boxů (vyjma set-top boxu Arris a Apple TV boxu) a aplikace pro chytré televize. Nebude ji však možné přetáčet ani pořad zastavit. Oproti DVB-T2 zde má mít ČT Sport minimální zpoždění, což však případně může ovlivnit konektivita.

Všech 64 utkání právě startujícího mistrovství světa v ledním hokeji odvysílá Česká televize živě. Prestižnější zápasy mohou diváci sledovat na kanálu ČT sport a souběžné duely prostřednictvím ČT sport Plus, tedy na webu, v mobilních aplikacích a v rámci HbbTV. Na všech platformách budou zároveň dostupné i záznamy a sestřihy jednotlivých utkání. 

„Diváci u televizních obrazovek dostanou detailní servis, samozřejmostí budou také rozhovory a analýzy. Za vyzkoušení stojí i nová HbbTV aplikace vytvořená speciálně k hokejovému šampionátu,“ říká výkonný ředitel ČT sport Jiří Ponikelský.

Česká televize má studio v obou arénách, v Praze i Ostravě. Pražské i ostravské studio obslouží jediná režie, navíc sídlící na Kavčích horách, tedy nikoli přímo v místě konání akce.

Od pátku 10. května do neděle 26. května nabídne živé vysílání z mistrovství světa i Český rozhlas. Radiožurnál a Radiožurnál Sport pokryjí všechny zápasy českého týmu i další důležitá utkání v přímém přenosu.

-lukpol-