Nova Sport má práva na Ligu mistrů i pro další roky

čtvrtek, 30. května 2024, 10:00 Aktuality, TV MediaGuru

Liga mistrů UEFA i v dalších letech zůstane na Nova Sport. Nově budou přímé přenosy k dispozici i na stanicích Nova Sport 5 a 6. 

Zdroj: TV Nova

Zdroj: TV Nova

Liga mistrů UEFA i v dalších letech zůstane na Nova Sport. Nově budou přímé přenosy k dispozici i na stanicích Nova Sport 5 a 6.  Nova navíc nedávno oznámila akvizice práv na čtvrteční zápasy Evropské a Konferenční ligy UEFA.

„Nové stanice Nova Sport 5 a 6 nám dávají větší prostor k odvysílání vyššího počtu zápasů. Úterní a středeční večery budou na našich stanicích patřit Lize mistrů UEFA v dosud nevídané kvantitě. Z každého hracího dne odvysíláme až 6 zápasů – 2 podvečerní a 4 večerní souběžně na Nova Sport 3–6,“ dodává šéf sportu TV Nova Dušan Mendel.

Od roku 2025/2026 se navíc v Lize mistrů UEFA kvůli zlepšenému českému koeficientu objeví jistě i český zástupce. V nadcházející sezoně budou o účast v ligové části Ligy mistrů UEFA bojovat dva zástupci z Prahy – Slavia a Sparta. Nova Sport nabídne vysílání všech 4. předkol, Superpoháru UEFA a také samotného finálového zápasu.

Vybrané momenty a sestřihy z Ligy mistrů UEFA lze sledovat také na webu tn.cz/sport a na sociálních sítích Nova Sport. „Při zpracování sestřihů ze zápasů využíváme umělou inteligenci. Když padne gól nebo se objeví zajímavá situace, máme nastavené workflow tak, že během několika málo vteřin je záznam zveřejněný. Generuje nám to skvělá čísla na sítích a významně zvyšuje reputaci značky v online prostoru,“ říká Jan Němeček, brand manažer Nova Sport.

Letošní ročník Ligy mistrů UEFA vyvrcholí finálovým zápasem 1.června v Londýně mezi Dortmundem a Realem Madrid. Vysílat ho bude Nova Sport 3.

-mav-