ČT přinese Euro 2024 na několika kanálech, propojí TV s webem

pátek, 14. června 2024, 08:05 Aktuality, TV MediaGuru

Fotbalové Euro 2024 startuje v pátek 14. června. Česká televize odvysílá na několika svých kanálech všechny zápasy v přímém přenosu.

Zdroj: Česká televize

Zdroj: Česká televize

Na programech ČT sport, ČT2 a ČT sport Plus poběží všech 51 utkání fotbalového mistrovství Evropy ve fotbale Euro 2024 v přímém přenosu. Další obsah nabídne nová HbbTV aplikace a web ctsport.cz. Zápasy doprovodí tradiční Studio ME.

Euro startuje v pátek 14. června.  Češi první zápas odehrají v úterý 18. června.

„Studio otevřeme ke všem zápasům. Přímo v Německu budeme mít štáby po celou dobu účasti české reprezentace na turnaji. Reportérsky ale pokryjeme i řadu dalších zápasů v ostatních skupinách. Ve dnech kolem utkání našeho týmu otevře fotbalová asociace Český dům, z něhož budeme pořizovat přímé vstupy,“ říká výkonný ředitel ČT sport Jiří Ponikelský.

Zápasy odkomentují Jaromír Bosák, Vlastimil Vlášek, Jiří Štěpán a Ondřej Prokop se spolukomentátory. Z turnajové základny české reprezentace v Hamburku se do studia ME s aktuálními informacemi, rozhovory, zajímavostmi a příspěvky cílenými nejen na českou reprezentaci přihlásí David Kozohorský a David Kalous.

Vůbec poprvé výrazně propojení televizní vysílání s ČT sport Plus, tedy webem, mobilní aplikací a HbbTV. „Diváci tak mohou sledovat tiskové konference, tréninky jednotlivých týmů a další zajímavé záběry ze zákulisí. Na ČT sport Plus je budeme vysílat souběžně s hlavním programem,“ říká David Kozohorský.

Ani samotné přenosy ze zápasů ale letos nebudou omezené jen na hlavní vysílání. „Máme k dispozici trasy, které se budou věnovat speciálně danému týmu, sledovat hráče během zápasu a podobně. Diváci si sami mohou mezi jednotlivými záběry přepínat. Další novou službou je data feed, který umožňuje práci s pokročilými daty. Využívá GPS senzory, které monitorují veškeré události na hřišti v reálném čase. Těmito údaji pak podpoříme program ve studiu,“ dodává David Kozohorský.

Ke každému utkání nabídne ČT sport Plus dva streamy s předzápasovým programem, pohledem na hru z kamer za brankami, pozápasovými rozhovory a tiskovou konferencí. U českých zápasů bude možné navíc sledovat stream zaměřený jen na český tým a v průběhu utkání také dva streamy s fokusem na konkrétního hráče českého týmu a vybranou hvězdu soupeře.

Aplikace HbbTV je na programu ČT sport  dostupná prostřednictvím modrého tlačítka. „Aplikace opět zahrnuje všechny přímé přenosy, další videoobsah a podrobný textový on-line servis ze všech zápasů. Ve videoarchivu diváci najdou veškeré záznamy, sestřihy a různá krátká zajímavá videa ze zápasů i ze zákulisí šampionátu,“ říká produktový manažer TV platforem Jan Zeman. V dalších rubrikách jsou přehledy všech zápasů, včetně on-line informací z každého zápasu. 

Web ctsport.cz přinese ze šampionátu rozsáhlý videoobsah. Chystají se také podcasty s analýzami či názory expertů.

Kromě stálého týmu našich spolupracovníků se budou větší měrou podílet na vysílání bývalí reprezentanti Karel Poborský, Tomáš Ujfaluši a Michal Kadlec a členka národního týmu Kateřina Svitková

-mav-