MK odstraní z novel ČT a ČRo povinnost hlásit uživatele internetu

pondělí, 17. června 2024, 16:35 Aktuality, TV, Rádio ČTK

Ministerstvo kultury (MK) odstraní podle operátorské asociace z mediálních novel povinnost firem hlásit ČT a ČRo údaje o zákaznících, kteří mají smlouvu na nějaký typ internetových připojení.

Ilustrační foto, zdroj: Shutterstock

Ilustrační foto, zdroj: Shutterstock

Ministerstvo kultury (MK) odstraní podle operátorské asociace z mediálních novel povinnost firem hlásit České televizi a Českému rozhlasu údaje o zákaznících, kteří mají smlouvu na nějaký typ internetových připojení. Tito zákazníci by měli nově podle novely platit televizní a rozhlasový poplatek. ČTK to řekl prezident Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS) Jiří Grund s odkazem na jednání s ministrem kultury Martinem Baxou (ODS). Ministerstvo kultury na dotaz ČTK informaci bez dalších podrobností potvrdilo.

„Ministr přislíbil, že sporný paragraf ze zákona o TV poplatcích zmizí a 1800 poskytovatelů připojení k internetu nebude muset bonzovat České televizi své zákazníky. Nejen za nás, ale i za miliony zákazníků O2, T-Mobilu a Vodafonu děkujeme panu ministrovi kultury, stejně jako panu náměstkovi Michalovi Šaškovi! Jsme moc rádi, že zvítězil zdravý rozum," uvedl Grund.

Tzv. velká mediální novela počítá vedle zvýšení televizního a rozhlasového poplatku na 150 korun, respektive 55 korun také s novou definicí poplatníka. Nově mají poplatek platit i lidé, kteří nemají TV přijímač nebo rádio, ale používají chytrý mobilní telefon nebo mají internetové připojení.

-čtk-