Muzeum Prahy změnilo svou vizuální identitu

pátek, 14. června 2024, 15:50 Aktuality, Marketing, PR MediaGuru

Nová vizuální identita Muzea Prahy má ambici podtrhnout proměnu konzervativní instituce v inovativní volnočasový prostor pro  veřejnost.

Nové  logo Muzea Prahy, zdroj: zetzetzet

Nové logo Muzea Prahy, zdroj: zetzetzet

Muzeum Prahy představuje novou podobu vizuální identity, kterou připravilo studio zetzetzet v rámci soutěže pořádané organizací Czechdesign.

Návrh, za kterým stojí Mikuláš Macháček, Anna Macháčková a Šárka Zíková ze studia zetzetzet, dokázal podle poroty nejlépe vystihnout ambice muzea proměnit se z konzervativní instituce na moderní a inovativní volnočasový prostor pro  veřejnost. Vizuální identita pracuje s hravostí, opírá se o barevnost a oživuje symbol gryfa historicky spojeného s muzeem.

„Gryf se v našem podání probírá ze strnulého strážce pokladu na hlavní budově na Florenci a v novém logu odvážně vybíhá směrem k lidem,“ popisuje Mikuláš Macháček. Lze jej dobře animovat a škála možných podob vycházející z jeho obrysu zajišťuje rozpoznatelnost i  variabilitu.

„Síla konceptu pramení z hravosti a nevšední ulítlosti, které vyvolávají emoce a probouzejí zájem. Avatar gryfa v roli ožívajícího symbolu muzea je zprostředkovatelem dialogu s širokou veřejností, kterou se instituce snaží oslovovat,“ hodnotí návrh odborná porota soutěže.

Základní verzi loga tvoří lineární kresba symbolu s názvem muzea ve
výrazném modrofialovém provedení, které má přispět k vizuálnímu odlišení při komunikaci instituce. Jako hlavní font vizuální identity byl zvolen Nuckle od pražské písmolijny Heavyweight, doplňková jsou systémová písma Arial a Helvetica.

„Návrh nejlépe ladí s naší vizí vytvořit moderní městské muzeum, které připravuje high-tech výstavy o historických i současných tématech. Chceme být průkopníky moderního muzejnictví, k čemuž nám vítězná vizuální identita jistě pomůže,“ komentuje ředitel Ivo Macek.

-mav-