Na letošní Web Expo dorazilo téměř 1600 účastníků

pondělí, 10. června 2024, 10:30 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Novinky a aktuální témata týkající se vývoje webu, UX designu, marketingu a byznysu přilákaly na letošní WebExpo 1571 účastníků.

WebExpo 2024, zdroj WebExpo

WebExpo 2024, zdroj WebExpo

V sálech pražské Lucerny vystoupilo na letošním WebExpo 91 mezinárodních expertů ze světa technologií. Kromě přednášek, workshopů, diskuzí a konzultací s mentory, byly připraveny také  aktivity pro děti. V rámci workshopů si mohli účastníci osahat například základy programování, vyzkoušet 3D tisk a práci s generativními AI nástroji.

Novinky a aktuální témata týkající se vývoje webu, UX designu, marketingu a byznysu přilákaly 1571 účastníků z různých částí světa zahrnující USA, Austrálii, Izrael či Nový Zéland. Návštěvníci si vyslechli např. přednášku autora komiksového bestselleru Strange Planet Nathana W. Pylea, vývojářky Any Rodrigues, konzultantky designových systémů Geri Reid či školitele v oblasti řízení a vedení lidí Edoarda Binda Zanea. Za česko-slovenskou branži vystoupili např. brandový stratég Michal Pastier, odbornice na PPC Markéta Kabátová, lovec hackerů Jindřich Karásek či expertka na využívání AI nástrojů v byznysu Anna Bohoněk.

„Za největší úspěch letošního ročníku považuji skvělou účast. Na WebExpo dorazilo téměř 1600 lidí,” uvedla ředitelka konference  Šárka Štrossová. „Velkým tahákem bylo nejen téma AI, ale hlavně přednášející, kteří patří mezi světové špičky. Zaměřili jsme se také na palčivé téma současného designu, a totiž přístupnost digitálních produktů. Je načase, aby weby mohli snadno používat všichni lidé, bez ohledu na jejich zdravotní či jiná omezení,” dodala.

Třetí den WebExpa tradičně patřil praktickým celodenním workshopům. Účastníci měli možnost  zapracovat na zlepšení dovedností dle svého oboru, a to přímo po boku zahraničních expertů Harrym Robertsem, Cassie Evans či Vitalym Friedmanem.

Příští ročník konference WebExpo už má nejen stanovené datum, a to 28. - 30. 5. 2025, ale i první jména na seznamu řečníků. Jsou mezi nimi zakladatel UX 365 Academy Joe Naotoli, kreativní kóderka a specialistka na téma CSS a digitální udržitelnost Michelle Barker či designerka se zaměřením na vizualizaci dat Nadieh Bremer.

-mav-