TV Natura ukončila vysílání, obsah přesunula na Herohero

úterý, 25. června 2024, 09:10 Aktuality, TV MediaGuru

Český mediální trh je chudší o další televizní stanici. V uplynulých dnech své vysílání ukončila TV Natura Jany Peterkové. Důvodem je podle ní problematická regulace ze strany RRTV.

Po šesti letech své vysílání ukončila 15. června TV Natura, mediální projekt bývalé manželky zakladatele a šéfa hudební a teleshoppingové stanice Šlágr TV Jany Peterkové. Podle programové specifikace se měla stanice zaměřit na zdravý životní styl, přírodu a osobní rozvoj. Peterková, která byla de facto jedinou moderátorkou stanice, si do vysílání zvala hosty, kteří hovořili o alternativních formách medicíny. Z toho důvodu se dostala TV Natura několikrát do hledáčku vysílací rady, naposledy letos v dubnu.

Právě povinnost regulace se nakonec stala projektu Jany Peterkové osudnou. „Tento způsob vysílání podléhá klasickému dohledu systému a naše pořady často porušovaly nějakou licenční podmínku zákona, na což nás Rada pro rozhlasové a televizní vysílání patřičně upozorňovala (v posledním měsíci asi jedenáctkrát), nemám už ani sílu ani nervy tomu čelit,“ přiznala na webu dnes již neexistující televize její zakladatelka. Dalším z důvodu ukončení vysílání má být i rostoucí finanční náročnost projektu, které by například přineslo titulkování nebo zpřístupnění pořadů nevidomým.

TV Natura vysílala na základě licence pro tzv. zvláštní přenosové systémy, tedy distribuci přes internet. Primárním distribučním kanálem stanice byly tedy právě její webové stránky. Projekt věnovaný alternativní medicíně nezařadila za celou dobu jeho existence žádná z velkých firem poskytujících placenou TV. Jednou ze společností, která TV Natura šířila, bylo SledováníTV.

Jana Peterková přesunula obsah z vysílání na portál Herohero. Měsíční předplatné vyjde zájemce na tři eura, v přepočtu tedy necelých 75 korun, což má být nejnižší možná částka.

-lukpol-