Hedepy uvedla podcast k osvětě psychického zdraví

neděle, 7. července 2024, 07:45 Aktuality, Marketing MediaGuru

Hedepy startuje vlastní podcast Hedepy Talks. Jeho cílem je destigmatizovat duševní onemocnění i edukovat o psychickém zdraví. 

Zdroj: Hedepy

Zdroj: Hedepy

Online psychoterapeutická platforma Hedepy přichází s vlastním podcastem „Hedepy Talks“, který bude během léta přinášet rozhovory nejen s terapeuty platformy, ale také s hosty z projektů, jako je Nevyhasni či nezisková organizace Sto skupin. Moderace epizod zaměřených například na téma stresu, vyhoření či well-being se ujme Andrea Voříšková, zakladatelka Brainee akademie a online fitness programu FitFab Strong.  

Zveřejněné jsou už první tři epizody rozhovorů s odborníky na duševní zdraví. Představuje se v nich terapeut Rudolf Příman či terapeutka Pavlína Rasochová, kteří se věnují tematice stresové zátěže či sebevědomí. Hosty jsou také David Artur Fiedler a Barbora Hailandová z projektu Nevyhasni, který se zaměřuje na prevenci syndromu vyhoření ve společnosti.

Cílem podcastu Hedepy je jednak představit některé ze svých certifikovaných terapeutů, kterých je aktuálně na platformu napojeno více než 500 z celé Evropy, jednak bořit tabu, která jsou s duševními onemocněními stále spjata a edukovat o tématech, se kterými se v průběhu života setká téměř každý z nás.

„V podcastu se chceme zaměřit i na věci, o kterých se lidé v souvislosti s duševním zdravím často stydí či bojí otevřeně hovořit. Mívají totiž pocit, že tak dají najevo slabost a zranitelnost. Naším cílem je ukázat, že opak je pravdou a že schopnost uvědomit a přiznat si, že se v nás něco děje, je hrdinstvím. Tím spíše v dnešní době, která v nás vyvolává pocit všudypřítomné dokonalosti a zdánlivě nepromíjí chyby. I proto je syndrom vyhoření jedním z témat, jehož zařazením jsme si byli jisti hned od začátku. Současná míra jeho příznaků je totiž nejvyšší za posledních devět let,“ přibližuje hlavní motivaci ke vzniku podcastu Marieta Kadlecová, Head of Social Media & Content v Hedepy a dodává, že témata jednotlivých epizod tak budou kopírovat ta, se kterými lidé na terapii nejčastěji přichází.

Dlouhodobým cílem platformy je kromě osvěty problematiky z oblasti duševního zdraví také motivace k prevenci. Loni Hedepy spustilo pro své klienty tzv. self-help zónu – online prostor, ve kterém mají k dispozici řadu interaktivních cvičení, video lekcí či indikativních testů sloužících k odhalení již existujícího či blížícího se problému.

-stk-