Novou předsedkyní Syndikátu novinářů je Ivana Šuláková

sobota, 6. července 2024, 08:00 Aktuality, Lidé, Tisk ČTK

Řídicí výbor Syndikátu novinářů České republiky (SN ČR) na svém mimořádném jednání ve středu 3. července 2024 si zvolil za novou předsedkyni Ivanu Šulákovou.

Ivana Šuláková, zdroj: Syndikát novinářů

Ivana Šuláková, zdroj: Syndikát novinářů

Novou předsedkyní Syndikátu novinářů České republiky (SN ČR) se dnes stala jeho dosavadní místopředsedkyně, editorka Českého rozhlasu Ostrava Ivana Šuláková. V čele organizace nahradila Adama Černého, který zemřel na konci června. Novým místopředsedou je Vojtěch Boháč, spoluzakladatel a šéfredaktor serveru Voxpot.cz. O změně syndikát informoval na webu.

Šulákovou zvolil předsedkyní řídicí výbor SN ČR. Její mandát skončí uplynutím běžného volebního období. Valná hromada v červnu 2025 tak bude znovu rozhodovat o novém předsedovi.

Funkci místopředsedy syndikátu obsadil dosavadní předseda Klubu reportérů a reportérek Boháč. Ve funkci nahradil Ivanu Šulákovou. Stávající místopředsedové Miloš Šenkýř a Dalibor Z. Chvátal zůstávají ve funkci beze změny.

SN ČR je dobrovolným profesním sdružením novinářů. Jeho účelem je hájit principy svobody tisku a dalších sdělovacích prostředků, stejně jako zájmy členů spolku. Členem organizace se může stát každý aktivní žurnalista. Syndikát je členem Mezinárodní federace novinářů a Evropské federace novinářů.

-čtk-