Radiožurnál potvrdil vedení, Impuls je druhý. Rostoucí trend drží Kiss i Blaník
Celoplošná rádia si v nových datech výzkumu poslechovosti polepšila,
nejposlouchanější stanicí zůstává Radiožurnál.
Denní poslechovost rádií se v prvním letošním pololetí mírně zvýšila, rádio každý den poslouchalo více než 5 mil. osob (54,1 % populace ve věku 12-84 let). Týdně rádio poslouchá 7,7 mil. osob (83,2 %), což je srovnatelná úroveň jako v předchozím měřeném období. Data přináší výzkum poslechovosti rádií Radioprojekt.
Nejposlouchanější celoplošnou stanicí zůstává v denní poslechovosti Radiožurnál, na druhé místo se vrátilo Radio Impuls a prohodilo si pořadí s Evropou 2. V mírném navyšování pokračuje Radio Blaník. Denní i týdenní data celkově ukazují na mírné posilování celoplošných stanic.
Celoplošné stanice: poslechovost včera (tis. osob)
| 1+2Q/2024 | 4Q/2023+1Q/2024 | kvartální změna (%) | 1+2Q/2023 | meziroční změna (%) | |
| ČRo Radiožurnál | 802 | 763 | 5,1 | 842 | -4,8 |
| Rádio Impuls | 680 | 656 | 3,7 | 688 | -1,2 |
| Evropa 2 | 651 | 657 | -0,9 | 677 | -3,8 |
| Rádio Blaník | 634 | 632 | 0,3 | 608 | 4,3 |
| Frekvence 1 | 412 | 400 | 3,0 | 442 | -6,8 |
| ČRo Dvojka | 307 | 309 | -0,6 | 348 | -11,8 |
| ČRo Plus | 140 | 135 | 3,7 | 143 | -2,1 |
| ČRo Vltava | 59 | 61 | -3,3 | 46 | 28,3 |
| ČRo Radiožurnál Sport | 20 | 28 | -28,6 | 16 | 25,0 |
| ČRo Rádio Wave | 16 | 15 | 6,7 | 8 | 100,0 |
| ČRo D-dur | 10 | 9 | 11,1 | 3 | 233,3 |
| Rádio Junior | 10 | 7 | 42,9 | 4 | 150,0 |
| ČRo Pohoda | 6 | 8 | -25,0 | 4 | 50,0 |
| ČRo Jazz | 6 | 6 | 0,0 | 3 | 100,0 |
| Rádio Prostor | 2 | 6 | -66,7 | 8 | -75,0 |
Zdroj: Radioprojekt 1+2Q/2024, SKMO, ASMEA, Stem/Mark, Median, Nielsen
Celoplošné stanice: poslechovost týdně (tis. osob)
| týdenní | 1+2Q/2024 | 4Q/2023+1Q/2024 | kvartální změna (%) | 1+2Q/2023 | meziroční změna (%) |
| ČRo Radiožurnál | 1537 | 1491 | 3,1 | 1629 | -5,6 |
| Evropa 2 | 1496 | 1487 | 0,6 | 1458 | 2,6 |
| Rádio Impuls | 1430 | 1418 | 0,8 | 1438 | -0,6 |
| Rádio Blaník | 1244 | 1194 | 4,2 | 1202 | 3,5 |
| Frekvence 1 | 852 | 825 | 3,3 | 879 | -3,1 |
| ČRo Dvojka | 550 | 554 | -0,7 | 597 | -7,9 |
| ČRo Plus | 260 | 234 | 11,1 | 263 | -1,1 |
| ČRo Vltava | 174 | 172 | 1,2 | 159 | 9,4 |
| ČRo Radiožurnál Sport | 40 | 39 | 2,6 | 30 | 33,3 |
| ČRo Rádio Wave | 37 | 36 | 2,8 | 36 | 2,8 |
| ČRo D-dur | 23 | 17 | 35,3 | 9 | 155,6 |
| ČRo Pohoda | 18 | 20 | -10,0 | 12 | 50,0 |
| Rádio Junior | 18 | 19 | -5,3 | 13 | 38,5 |
| ČRo Jazz | 14 | 13 | 7,7 | 16 | -12,5 |
| Rádio Prostor | 6 | 13 | -53,8 | 20 | -70,0 |
Zdroj: Radioprojekt 1+2Q/2024, SKMO, ASMEA, Stem/Mark, Median, Nielsen
Ve skupině nadregionálních rádií opět potvrdilo rostoucí tendenci vedoucí Radio Kiss, a to v denním i týdenním poslechu. V této skupině bylo jediné, které si polepšilo v mezikvartálním i meziročním srovnání.
Nadregionální stanice: poslechovost včera (tis. osob)
| nadregionální | 1+2Q/2024 | 4Q/2023+1Q/2024 | kvartální změna (%) | 1+2Q/2023 | meziroční změna (%) |
| Rádio Kiss | 523 | 505 | 3,6 | 458 | 14,2 |
| Hitrádio total | 403 | 437 | -7,8 | 451 | -10,6 |
| Rádio Beat | 276 | 280 | -1,4 | 255 | 8,2 |
| Country Rádio | 239 | 255 | -6,3 | 248 | -3,6 |
| Rock Rádio | 219 | 231 | -5,2 | 224 | -2,2 |
| Fajn Radio total | 112 | 121 | -7,4 | 139 | -19,4 |
| Rádio Čas | 77 | 91 | -15,4 | 92 | -16,3 |
Zdroj: Radioprojekt 1+2Q/2024, SKMO, ASMEA, Stem/Mark, Median, Nielsen
Nadregionální stanice: poslechovost týdně (tis. osob)
| nadregionální - týdenní | 1+2Q/2024 | 4Q/2023+1Q/2024 | kvartální změna (%) | 1+2Q/2023 | meziroční změna (%) |
| Rádio Kiss | 1079 | 1052 | 2,6 | 929 | 16,1 |
| Hitrádio total | 903 | 970 | -6,9 | 912 | -1,0 |
| Rádio Beat | 552 | 556 | -0,7 | 532 | 3,8 |
| Country rádio | 525 | 558 | -5,9 | 570 | -7,9 |
| Rock Rádio | 480 | 486 | -1,2 | 463 | 3,7 |
| Fajn Radio total | 293 | 293 | 0,0 | 345 | -15,1 |
| Rádio Čas | 159 | 171 | -7,0 | 196 | -18,9 |
Zdroj: Radioprojekt 1+2Q/2024, SKMO, ASMEA, Stem/Mark, Median, Nielsen
V podílu na poslechovosti zůstává nejsilnější Radiožurnál, který svůj podíl navýšil stejně jako rádia Impuls, Kiss a Evropa 2. Nejvíce se podařilo podíl navýšit Impulsu, který teď dosahuje stejného podílu, jaký má Radio Blaník.
Typ zobrazení
Podíl rádií na poslechovosti (%), 1+2Q/2024
| Hodnota | |
|---|---|
| Radiožurnál | 11.10 |
| Blaník | 10.60 |
| Impuls | 10.60 |
| Kiss | 8.70 |
| Evropa 2 | 8.30 |
| Frekvence 1 | 6.00 |
| Hitradio total | 5.80 |
| ČRo Dvojka | 5.00 |
| Radio Beat | 3.90 |
| Rock Radio | 3.60 |
| Country radio | 3.50 |
| ostatní | 22.90 |
Zdroj: Radioprojekt, SKMO, ASMEA, Median, Stem/Mark, Nielsen
Ve skupině regionálních rádií zůstává na čele ČRo Brno. Polepšilo si třetí v pořadí Rádio Haná a mezi deset nejposlouchanějších regionálních stanic se zařadila i rádia Spin a Radio 1.
Poslechovost regionálních stanic: poslechovost včera (tis. osob)
| regionální | 1+2Q/2024 | 4Q/2023+1Q/2024 | mezikvartální změna (%) | 1+2Q/2023 | meziroční změna (%) |
| ČRo Brno | 110 | 107 | 2,8 | 100 | 10,0 |
| Rádio Krokodýl | 62 | 64 | -3,1 | 74 | -16,2 |
| Rádio Haná | 51 | 46 | 10,9 | 35 | 45,7 |
| Radio Čas Rock | 44 | 52 | -15,4 | 55 | -20,0 |
| Rádio Jih | 43 | 51 | -15,7 | 43 | 0,0 |
| Radio Spin | 40 | 37 | 8,1 | 36 | 11,1 |
| ČRo Plzeň | 38 | 40 | -5,0 | 45 | -15,6 |
| ČRo Hradec Králové | 34 | 42 | -19,0 | 33 | 3,0 |
| ČRo České Budějovice | 31 | 37 | -16,2 | 41 | -24,4 |
| Radio 1 | 30 | 26 | 15,4 | 28 | 7,1 |
Zdroj: Radioprojekt 1+2Q/2024, SKMO, ASMEA, Stem/Mark, Median, Nielsen
Mezi obchodními rádiovými sítěmi zvýšil v prvním pololetí podíl vedoucí Media Club na 43,4 %. Následují Radiohouse (26,4 %) a Český rozhlas s celkovým podílem 26,2 %.
Typ zobrazení
Podíl rádiových obchodních sítí,Q/23+1Q/24
| Hodnota | |
|---|---|
| Media Club | 43.40 |
| Radiohouse | 26.40 |
| Český rozhlas | 26.20 |
| ostatní | 4.00 |
Zdroj: Zdroj: Radioprojekt 1+2Q/2024, SKMO, ASMEA, Stem/Mark, Median, Nielsen
Detailní informace najdete v materiálu níže.
-mav-
# Český rozhlas # Radiohouse # rádio # Media Club # Radioprojekt # Evropa 2 # Frekvence 1 # poslechovost # Radiožurnál # Radio Blaník # Radio Impuls # Kiss radio
Autor textu MediaGuru
Mohlo by vás zajímat
Evropa 2 spouští novou kampaň se svými moderátory
Do kampaně Evropy 2 se zapojilo jedenáct moderátorů stanice včetně Leoše
Mareše, Zorky Hejdové, Pavla Cejnara a Kuby Kotka.
Zájemci odhalili plány pro nové pražské rádio na frekvenci 99,3 FM. Kdo vyhraje?
O volnou pražskou frekvenci 99,3 FM, kterou do letošního jara využívalo
francouzské Radio France Internationale, se uchází pět komerčních
projektů. Jejich zástupci představili své programové záměry na úterním
veřejném slyšení Rady pro rozhlasové a televizní vysílání.
# Aktuality # TV & video # Audio
Tisíce lidí na Václavském náměstí demonstrovaly na podporu ČT a ČRo
Stávkující zaměstnanci ČT a ČRo a jejich podporovatelé dorazili na místo
protestu v průvodech od sídel obou institucí.