Autor textu MediaGuru
Na pražské Budějovické otevřela Alensa svou novou vlajkovou prodejnu,
nabízí v ní přes pět tisíc brýlových obrub.
Společnost Alensa rozšiřuje své portfolio optik o novou vlajkovou prodejnu v Praze 4. Jedná se o největší showroom brýlí ve střední Evropě.
Nová prodejna se nachází na adrese Budějovická 1550/15a v Praze, v bezprostřední blízkosti stanice metra Budějovická a přímo vedle obchodního centra DBK. V pronajatých prostorách společnosti Velska nabízí více než pět tisíc kusů brýlí. Součástí jsou i služby, včetně měření zraku zdarma bez podmínky nákupu produktů nebo možnosti 3D centrace brýlí.
„Zákazníci si zde mohou vybírat zboží na celkové ploše o rozloze 270 m2. Nový showroom reflektuje velkou vytíženost další pražské pobočky Alensa v Lazarské ulici, která je dle našich interních čísel třetí nejvytíženější optikou ze všech optik v ČR. Zároveň naplňuje cíl společnosti otevřít největší prodejnu lokalizovanou ve střední Evropě na domovském trhu,” vysvětluje Radek Hejl, zakladatel a spolumajitel e-shopu a optik Alensa.
Online prodejce kontaktních čoček a brýlí tak postupuje ve své expanzní strategii pro rok 2025, ve které si vytyčil cíl otevřít 10 nových kamenných prodejen, a to nejen v Česku, ale i na Slovensku, Maďarsku a v květnu plánuje expandovat do Polska. Alensa má v současné době své e-shopy celkem v 31 zemích, z čehož fyzickou přítomnost prostřednictvím optik má v Česku, na Slovensku, Maďarsku, Rumunsku, Slovinsku, Chorvatsku a Itálii.
-stk-
# kamenný obchod # optika # expanze # Alensa # vlajková prodejna
Autor textu MediaGuru
Komunikační skupina Dentsu Czech Republic završila propojení divize Dentsu
Social s agenturou Dentsu Creative. Nově budou oba týmy fungovat pod
jednotnou značkou Dentsu Creative.
Konkurzní správce televize Barrandov navrhl soudu ukončení provozu společnosti. Důvodem je provozní ztrátovost. ČTK o tom informoval konkurzní správce David Jánošík. Televize zahrnující tři kanály bude nicméně ještě několik měsíců vysílat. „Společnost je provozně ztrátová, toto je tedy ze zákona logický a nutný krok. Nyní proběhne ukončení pracovních smluv a příprava ke zpeněžení podstaty," uvedl Jánošík. Další vysílání zajistí dceřiná společnost S-24 majitele televize Jana Čermáka. „Dcera S-24 holding si část služeb od BTS pronajme tak, abychom byli schopni udržet vysílání. Možná prodejní hodnota, a tedy výtěžek pro věřitele, je u běžící televize o dost vyšší. Bavíme se o provozu v řádu maximálně měsíců, během nichž se musí najít kupec," řekl ČTK Čermák. Městský soud v Praze prohlásil na konci dubna na Barrandov Televizní studio konkurz. Důvodem je neúspěšná reorganizace společnosti, uvedl soud v odůvodnění. Společnost měla před zahájením reorganizace dluhy v objemu zhruba jedné miliardy korun, které měly být řešeny právě reorganizací. Čermák televizi získal před dvěma roky od Jaromíra Soukupa. Při reorganizaci se podle soudu podařilo stabilizovat provoz, zejména výrazně snížit náklady a zastavit dlouhodobou ztrátovost. Na podzim 2025 se společnost dostala do stavu, kdy příjmy z reklamy pokrývaly provozní náklady. Další vývoj však zásadně ovlivnily externí faktory představované zejména propadem reklamního trhu, umocněný geopolitickou situací a růstem cen energií. Z původního Soukupova impéria má zaniknout pouze Barrandov Televizní studio. Vydavatelství Empresa Media, které vydává například časopisy Týden, Sedmičku nebo Instinkt, se ukázalo jako životaschopné a zůstane v provozu i nadále. Dohromady měly tři programy televize Barrandov, tedy TV Barrandov, Barrandov Krimi a Barrandov Kino, v březnu průměrnou sledovanost 1,94 procenta diváků starších 15 let.
Letošní ročník iniciativy Národní den beze spěchu zasáhl podle
organizátorů 7,5 milionu lidí a do kampaně se zapojily desítky partnerů
z řad institucí, firem i médií.