Rádio Impuls, Český Impuls a RockZone 105,9 míří do DAB+
Mediální skupina Londa se dohodla s Českými Radiokomunikacemi na vstup
svých stanic do celoplošného digitálního vysílání DAB+. Distribuci
zahájí ve středu 23. dubna v 10 hodin.
Londa bude šířit v multiplexu Českých Radiokomunikací (CRA) DAB+ CZ všechny své tři stanice celoplošně. Kromě Rádia Impuls je analogová distribuce Českého Impulsu a Rockzone 105,9 pouze regionální nebo lokální (střední vlna, FM v Praze). Serveru MediaGuru.cz potvrdil plánovaný krok technický ředitel Roman Culek. Zahájení distribuce všech tří stanic je naplánováno na středu 23. dubna v 10 hodin. Datový tok bude mít jednotnou hodnotu 48 kbps ve stereo režimu. Jedinou mono stanicí v síti CRA tak bude Rádio Bonton.
České Radiokomunikace potvrdily pozici klíčového hráče na poli distribuce signálu i v oblasti DAB+. Po rozhlasových skupinách Radio United (Kiss, Country rádio, Radio Beat, Spin, Radio 1 a Signál rádio) a Active Radio (Evropa 2, Frekvence 1 a Rádio Bonton) tak nyní přichází na tuto platformu i Londa. Generální ředitel Rádia Impuls Jiří Hrabák navíc nedávno potvrdil, že v letošním roce se má staniční portfolio rozrůst o další, čistě digitální program, který by měl odstartovat na podzim.
# České Radiokomunikace # ČRa # DAB+ # Český Impuls # Rádio Impuls # Radio Impuls # RockZone 105.9
Autor textu MediaGuru
Mohlo by vás zajímat
# Aktuality # Lidé # Tisk # Online
Centrální obchod VLM nově povede Olbert, regionální obchod Čekal
Mediální skupina Vltava Labe Media upravuje svou obchodní strukturu a vytváří novou pozici vedení centrálního obchodu. Obsadí ji František
Olbert.
Frisco staví novou kampaň na autentických zážitcích z „dámské jízdy“
Značka Frisco přichází s novou kampaní od Boomerang Communication.
Navazuje v ní na dlouhodobý claim „Buďme holky častěji“ a prostřednictvím autentických situací zdůrazňuje spontánnost, emoce a zážitky.
# Aktuality # TV & video # Audio
Zaměstnanci ČT a ČRo přišli v černém, odmítají závislost na politicích
Symbolicky za pět minut dvanáct se shromáždili zaměstnanci českých
médií veřejné služby, aby vyjádřili znepokojení nad chystanými změnami
financování ČT a ČRo.