Výročí Večerníčka doprovází kampaň „Naše dětství pod čepicí“
Celá kampaň vznikla interně v oddělení Marketingu České televize,
taneční scéna se natáčela přímo u budovy České televize.
Česká televize si 60leté výročí dětského pořadu Večerníček připomíná řadou aktivit a také kampaní „Naše dětství pod čepicí". Kampaň staví na nostalgii a emocích a představuje známé postavičky jako souhvězdí na noční obloze, které symbolizují hvězdy dětských vzpomínek. Čtyři mikropříběhy propojují generace, které na Večerníčku vyrostly.
Celá kampaň vznikla interně v oddělení Marketingu České televize pod vedením Štěpánky Sunkové a běží od 19. května do poloviny července v televizi i online. Mezi zajímavosti patří taneční scéna natáčená přímo u budovy ČT. Maková panenka s motýlem Emanuelem tak tančila přímo nad výškovou budovou ČT. Hlas patří Jiřímu Lábusovi a hudba ke spotu vychází právě z večerníčkovské znělky.
Zdroj: Česká televize
Otázky pro Štěpánku Sunkovou, výkonnou ředitelku marketingu ČT
Jaký je celkový koncept kampaně, která připomíná, že Večerníček slaví 60. narozeniny?
V našem spotu se večerníčkovské postavičky a nakonec i Večerníček samotný objevují na hvězdném nebi jako souhvězdí, protože svým způsobem jsou to zářivé hvězdy našich dětských večerů. Stávají se hvězdami i našich čtyř mikropříběhů, ve kterých se objeví všechny věkové kategorie – od dětí až po seniorku, všichni ti, kteří na Večerníčku vyrostli a kteří ho vnímají jako součást svého dětství. I proto kampaň provází claim: „Naše dětství pod čepicí.“
Kdo je jeho autorem?
Autorem námětu je naše kolegyně Lucie Macháčková, autory vizuálu jsou taktéž kolegové Milan Malík a Niké Papadopulosová. Režie spotu se ujal režisér Gašper Šnuderl, autorem hudby je Jan Šléska.
Jaký realizační tým kampaň připravil?
Spot i celá kampaň vznikala interně v oddělení Marketingu a příprav se účastnilo mnoho kolegů, od produkce, přes střihače, grafiky a operátory a zvukaře. Spot běží na obrazovce České televize, ale také na sociálních sítích, jsou připraveny i další spoty, které promují všechny akce, které k výročí Česká televize připravila a připravuje.
Jak dlouho kampaň poběží, kde a v jakých formách se s ní televizní diváci setkají?
Kampaň běží od 19. května až do poloviny července, konkrétní upoutávky na akce, které se váží k výročí pak poběží právě v obdobích konání konkrétních akcí (např. výstava nebo letní rodinná soutěž).
-mav-
# TV # reklama # marketing # Česká televize # ČT # výročí # Večerníček # 60 let
Autor textu MediaGuru
Mohlo by vás zajímat
Řízek a paštika zůstávají symbolem dovolené, Češi ale hledají i jiná řešení
Téměř polovina Čechů si na letní dovolenou nebo pobyt na chatě stále
balí vlastní zásoby potravin. Průzkum prodejce Billa ukázal, že vedle
tradičních jídel jako řízek či paštika se prosazují také rychlá
hotová jídla a svačiny.
Prima odvysílá české ženské finále Wimbledonu, má sublicenci od Eurosportu
Historický souboj dvou českých tenistek ve finále Wimbledonu se dostane
i na volně dostupné televizní vysílání. Objeví se na hlavním kanále
TV Prima.
Film Lajna zahájil natáčení, hlavní část vzniká v Mattoni Areně
V karlovarské Mattoni Areně odstartovalo natáčení celovečerního filmu
Lajna – Konečně film!, který naváže na seriál z produkce Stream.cz.