Autor textu MediaGuru
Stanice Plzeň TV od června změnila operátora, který ji šíří pozemní
cestou. Nově je k dispozici díky Regionální síti 11, kterou provozuje
společnost pHmedia podnikatele Pavla Hájka. Dosud stanice vysílala
prostřednictvím sítě RTI cz.
„Po testovacím provozu zařazujeme do naší televizní sítě RS 11 v lokalitě plzeňského vysílače Sytná Plzeň TV– ve finálních parametrech a Full HD rozlišení. Diváci naladí Plzeň TV nově na 47. kanálu v systému DVB-T2,“ konstatoval Pavel Hájek, který dodal, že cílem je zajistit pro Plzeň TV vyšší kvalitu přenosu i stabilitu pokrytí v regionu. Tento krok zároveň souzní s nastavenou politikou operátora, kterou je bezplatný přístup k vysílání ve vysokém rozlišení.
Stručná informace z facebooku operátora RTI cz, kde byl program k dispozici doposud, uvádí, že ke dni 31. května bylo vysílání Plzeň TV na kanálu 27 ukončeno. Jako důvod společnost označila rozhodnutí provozovatele stanice neprodloužit smlouvu. Vysílání v síti RTI probíhalo v rámci DVB-T a podle vyjádření operátora byli diváci o změně informováni předem. RTI cz ukončení spolupráce oznámilo jednou větou prostřednictvím sociálních sítě.
-lukpol-
# DVB-T2 # DVB-T # HD # full HD # pHmedia # Plzeň # Pavel Hájek # RTI cz
Autor textu MediaGuru
Vládní poslanci nebudou volit Pavla Matochu a Romana Bradáče v nynějším sněmovním výběru šestice členů Rady České televize (ČT). Ve Sněmovně to dnes potvrdil ministr pro sport a předseda poslanců Motoristů Boris Šťastný. Dnešní volba bude na základě dohod poslaneckých frakcí podle něho veřejná. Výjimku z tajných voleb Šťastný zdůvodnil rozjitřenou atmosférou v dolní parlamentní komoře. Opozice volbu televizních radních brzdila. Její zástupci se pozastavují nad kandidaturou Matochy a Bradáče, ale také Luboše Xavera Veselého a Jiřího Šlégra. Poukazují na možné pletichy při blíže neurčené volbě generálního ředitele veřejnoprávní televize i na nezákonné odvolání dozorčí komise Rady České televize před pěti lety.
Stěžejní novinkou České televize při vysílání z letošního
fotbalového mistrovství světa budou doplňkové streamy s live statistikami
a multiview. Umožní simultánní pohled z několika kamer najednou.
U českých zápasů bude navíc k dispozici speciální komentář od
analytika fotbalových dat.
Nejsledovanějším čtvrtečním pořadem po 20. hodině se stala Policie
Modrava, která se dostal před Polabí ve všech hlavních diváckých
skupinách.