Václav Peterka je výkonným ředitelem Etnetera Activate

středa, 27. srpna 2025, 09:20 Aktuality, Lidé, Reklama MediaGuru

Po tříletém vedení inovací okolo AI v rámci skupiny Etnetera střídá Václav Peterka na pozici výkonného ředitele Pavla Polu.

Václav Peterka, zdroj: Etnetera

Václav Peterka, zdroj: Etnetera

Do čela společnosti Etnetera Activate, která je součástí skupiny Etnetera Group, nastupuje Václav Peterka. Po tříletém vedení inovací okolo AI v rámci skupiny střídá na pozici výkonného ředitele Pavla Polu. Jeho cílem je hlouběji integrovat umělou inteligenci, CDP a data engineering do služeb firmy, která se specializuje na analýzu dat a jejich využití v marketingové automatizaci. Peterka v minulosti osm let řídil sesterskou agenturu Etnetera Motion a v technologickém odvětví má přes dvacet let zkušeností.

„Rozhodl jsem se snížit svůj úvazek na 20 % a zbytek času věnovat aktivitám mimo svět technologií. Mám radost z toho, jak Etnetera Activate zraje, a přitom si stále zachovává ducha svobodné firmy, kterou budujeme od jejího založení. Stejné principy jsme uplatnili i při hledání mého nástupce,“ sdělil bývalý CEO Etnetery Activate Pavel Pola.

Pod Peterkovým vedením plánuje Etnetera Activate rozšířit své portfolio o další pokročilá řešení v oblasti umělé inteligence na míru. Firma má za sebou například vývoj doporučování produktů pro Rossmann v rámci chatbota Rossi, real-time detekci chyb na výrobní lince pro Škoda Auto nebo vlastní nástroj Etnetera Semantic Analyzer pro analýzu zpětné vazby z online zdrojů a hovorů. 

„Máme za sebou více než deset let zkušeností s prací s daty, která zahrnuje vše od jejich sběru a analýzy až po konzultace pomáhající klientům dělat lepší byznysová rozhodnutí. Na tuto expertizu nyní navazujeme integrací AI a data engineering týmu do Etnetery Activate. Díky tomu dokážeme pokrýt celý datový cyklus, počínaje získáváním a ukládáním dat a nakonec jejich využitím při tréninku AI a ML modelů nebo v reportingu. To nám umožňuje stavět efektivní řešení a poskytovat našim obchodním partnerům konzultace založené právě na datech,“ říká Václav Peterka.

Václav Peterka poslední tři roky vedl AI tým Etnetery Group, kde se zaměřoval na projekty s dopadem na byznys klientů prostřednictvím umělé inteligence a strojového učení. Předtím osm let řídil jako CEO sesterskou kreativní agenturu Etnetera Motion. Svoji kariéru v technologickém odvětví, která trvá přes dvacet let, začínal jako web developer a project manager. Je absolvent dopravní fakulty ČVUT a držitel licence komerčního pilota. 

-mav-