Autor textu MediaGuru
Třetí řada minisérie Docent se má na obrazovkách České televize objevit
na podzim 2026.
Česká televize začala natáčet třetí řadu detektivní minisérie Docent. V hlavních rolích se opět představí Tereza Ramba, Ivan Trojan a Ondřej Vetchý. Režisérem je znovu Jiří Strach. Příběh, který vzniká podle scénáře Josefa Mareše a Jana Malindy, se na obrazovkách ČT s novými díly představí na podzim 2026. Česká televize to uvedla ve svém vysílání.
Natáčení probíhá primárně v Praze a jejím okolí, ale na několik dnů se štáb vydal také do Liberce, Kladna či ke Švihovské přehradě. Vyšetřovatelé rozplétají dva případy zmizelých lidí. Vedle výše uvedených v seriálu také hrají Matěj Hádek či Marek Taclík.
„Případy vycházejí z mojí praxe, ale jde spíše o inspiraci než přesnou kopii toho, jak se tehdy všechno odehrálo. Já rád při psaní Docenta čerpám z toho, co jsem zažil v práci, protože je to pak víc autentické a troufám si říci i zajímavější. Kdybych si měl všechno jen vymýšlet, myslím si, že bych divákovi nedonesl tak zapeklité i překvapivé případy, protože ty reálné znám opravdu do mikro detailů a o to víc můžou být obsahově zajímavější,“ komentuje psaní třetí série scenárista Josef Mareš.
„Postavy se musejí nějak vyvíjet – tak, jak by to bylo i v reálném životě. Jejich osobní roviny, pracovní vztahy i přístup k práci, o to se spolu s herci snažím ještě víc. Nechceme nabízet jen stejnou podívanou v novém kabátě, ale přinést k obrazovkám i nějakou přidanou hodnotu, něco víc, co diváky překvapí a udrží v napětí až do konce,“ dodal režisér Jiří Strach.
Třetí série je volným pokračováním předchozích řad, ale je napsána a bude natočena i pro ty, kteří první dvě série neznají. Obě dvě předchozí série jsou dnes dostupné na iVysílání. Třetí série se objeví na obrazovkách ČT1 v roce 2026.
Minisérie je divácky úspěšná. Druhou řadu vysílala ČT na podzim 2024 a tehdy ji v průměru sledovalo 1,38 mil. diváků 15+. Ještě úspěšnější byla řada první, vysílaná v únoru 2023. Průměrně ji sledovalo 1,5 mil. diváků (15+) při podílu téměř 48 % (zdroj: ATO-Nielsen).
-mav-
# TV # ČT # program # natáčení # krimi # Docent # minisérie # Docent III
Autor textu MediaGuru
Disney rozšíří nabídku své streamovací platformy Disney+ o přenosy
z mistrovství světa elektrických monopostů. Nová víceletá dohoda
s Formulí E začne platit od sezóny 2026/27 a podle oznámení pokryje
většinu mezinárodních trhů. Zda se změna vysílacích práv dotkne také
českého trhu, zatím není z dohody zřejmé.
Nejsledovanějším sobotním pořadem po 20:00 v divácké skupině starší
15 let zůstává seriál Chalupáři.
Také další páteční prázdninový večer patřil Všechnopárty. Dosáhla
nejvyšší sledovanosti v divácké skupině starší 15 let. V 15–54
měly vyrovnanou sledovanost první tři pořady pátečního večera.