Autor textu Kateřina Straková
Petr Pavlík se stane od června členem nejvyššího vedení společnosti Ahold v České republice. Nastoupí na pozici SVP Marketing, Format & Merchandising. Již od začátku února se bude podílet na rozsáhlém nástupním programu a bude také zapojen do plánování veškerých obchodních aktivit. Od června pak Petr Pavlík převezme pozici od Sebastiaana de Jonga, který se v rámci společnosti přesune do skupiny Ahold.

„Jednou z mých priorit bude posílení dlouhodobých obchodních partnerství s lokálními dodavateli. Sleduji také aktivity Nadačního fondu Albert a projektu Zdravá 5 a těším se na budoucí spolupráci i v této oblasti,“ říká ke svým plánům Petr Pavlík.
Petr Pavlík vedl posledních pět let jako generální ředitel plzeňskou likérku Stock Plzeň – Božkov. Současně vedl obchodní sdružení výrobců lihovin, které přispívalo k potírání černého trhu s lihovinami. Předtím pracoval v londýnské centrále potravinářské a drogistické společnosti Reckitt Benckiser s globální odpovědností a vedl také dceřiné firmy v Belgii a Lucembursku. Během prvních deseti let své kariéry pak Petr působil na různých marketingových a obchodních pozicích v nadnárodní společnosti Procter & Gamble.
-stk-
Autor textu Kateřina Straková
Digitální audio reklama v Evropě rychle roste, český trh ale podle
Radiohouse zaostává. Nový projekt Be Digi má oslovit především menší
regionální inzerenty a otevřít jim cestu k tomuto formátu
prostřednictvím bezplatných impresí i kompletní podpory kampaní.
Do čela středečního večera se dostaly Extrémní proměny a seriál
Kamarádi. Jejich sledovanost po 20. hodině byla v divácké skupině
starší 15 let vyrovnaná, v 15–54 měly větší odstup Extrémní
proměny.
Trh dnes potřebuje silnou expertizu v oblasti vyhledávání, která zahrnuje
klasické SEO, PPC kampaně i práci s prostředím velkých jazykových
modelů (LLM). Samotná AI přitom nestačí a musí být součástí širší
strategie, píše Daniel Path.