Od října vede agenturu Face Up Martin Kula. Pod jeho vedením se chce Face Up vedle klasických služeb v oblasti ATL, BTL, PR a prodeje médií více zaměřovat na digitál, online, content marketing a další progresivní formy komunikace.
Martin Kula
Martin Kula přichází do Face Up z agentury Mark/BBDO. V reklamní branži se pohybuje od začátku 90. let, za sebou má angažmá v nadnárodních a lokálních agenturách i na straně klienta, v minulosti působil například také v agenturách Onyx Advertising či Lowe GGK.
-stk-
Do komunikační agentury Inspiro Solutions nastupuje na pozici PR Manager Adéla Chvalovská.
Adéla Chvalovská
Do nového působiště přichází z agentury Weber Shandwick, kde byla dosud jako Account Manager zodpovědná především za klienty z oblasti FMCG, IT a módy. V minulosti působila také v agentuře AMI Communications, kde se specializovala na Celebrity PR všech klientů agentury. Na starost měla také PR podporu pro společnosti Plzeňský Prazdroj, Nestlé, Intersnack a další klienty ze segmentu FMCG.
-stk-
Nejsledovanějším úterním večerním pořadem byla tradičně Ordinace v růžové zahradě (Nova). její celkový výsledek (1,25 mil. diváků, D15+) byl ale ovlivněn fotbalovým přenosem Nizozemsko-Česko (ČT sport), který se stal třetím pořadem večera (479 tis. diváků, D15+).
Sledovanost vybraných pořadů po 20. hodině, úterý 13.10. 2015
pořad
TV
začátek
tis. 15+
rating 15+ (%)
share 15+ (%)
share 15-54 (%)
Ordinace v růžové zahradě 2
Nova
20:28:28
1246
14
32
32
Víkend
Nova
21:44:53
541
6
19
21
Nizozemsko - Česko
ČT sport
20:08:46
479
6
14
16
Nemocnice na kraji města po dvaceti letech
ČT1
20:03:08
407
5
11
11
Tajemství rodu
ČT1
21:02:37
351
4
9
6
Cesty domů III
Prima
20:19:50
340
4
9
4
Očima Josefa Klímy
Prima
21:43:58
311
4
10
6
Velká vlastenecká válka
ČT2
20:06:26
286
3
7
6
Ano, šéfe!
Prima
22:28:24
268
3
13
16
Soví hnízdo
ČT1
21:57:52
264
3
10
6
Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti
Nova
22:54:43
226
3
14
12
Podíl TV stanic v %, úterý 13.10. 2015, celý den, D15+/D15-54
Zdroj: ATO-Nielsen Admosphere
-mav-
Upozornění: Provozovatel MediaGuru.cz, společnost PHD, je řádným odběratelem dat ATO. Přejímání těchto dat a jejich další šíření bez souhlasu PHD je výslovně zakázáno.
Marketing Festival zveřejnil finální podobu hlavního programu. Seznam řečníků nově doplnili čtyři zahraniční experti. Do Brna přijedou například PPC expert Daniel Gilbert (Brainlabs, UK), SEO specialista Dan Petrovic (Dejan Marketing, AUS), odborník na B2B Dan Gridin (SWOTME Consulting, RUS) a video stratég Phil Nottingham (Wistia, UK). Čtyřdenní setkání bude moderovat Cyrus Shepard (MOZ, USA), který se v minulosti na akci sám představil v roli řečníka.
Brněnskou marketingovou konferenci letos poprvé povedou v hlavním programu výhradně zahraniční přednášející. „Pro konferenci jsme pečlivě vybrali 13 přednášek s nejaktuálnějšími tématy v podání těch nejpovolanějších řečníků. Poprvé se budeme učit od expertů z Ruska, Filipín či Austrálie. Získáme tak příležitost k celosvětovému srovnání trendů i přístupů k online marketingu,“ řekl Jindřich Fáborský, organizátor Marketing Festivalu. Podle Fáborského téměř všichni řečníci připravují témata určená exkluzivně pro Marketing Festival. Na konferenci tak v premiéře zazní i dosud nepublikovaná data a případové studie. Žádanou položkou v programu budou i okamžitě aplikovatelné přednášky z oblasti e-mailingu (Bjoern Sjut), B2B marketingu (Dan Gridin), PPC reklamy (Dan Gilbert, Brendan Allmack) nebo SEO (Jason Acidre).
Kompletní sestavu hlavních řečníků nově doplnila čtveřice odborníků ze zcela odlišných států i odvětví digitálního marketingu. Zatímco Phil Nottingham může zprostředkovat své zkušenosti s tvorbou video strategií pro firmy jako je Red Bull nebo Coca Cola, ruský expert Dan Gridin návštěvníky zasvětí do automatizace B2B marketingu. Zapojení matematiky, vědy a programování do PPC se pak ve svém vystoupení bude věnovat Daniel Gilbert, který s agenturou Brainlabs a inovativním přístupem sbírá ocenění po celé Evropě. Mezinárodní tým doplní i Dan Petrovic, ředitel australské SEO agentury Dejan Marketing a brilantní řečník, jehož praktické příspěvky na konferencích diváci pravidelně odměňují potleskem ve stoje.
Nad rámec hlavního programu připravují organizátoři Marketing Festivalu 20 workshopů a 10 prezentací případových studií. Odbornou část akce doplní také společenské a kulturní události.
-mav-
Obchodní řetězec Lidl příští týden spustí v pořadí již druhý Retro týden. Poprvé jej uvedl v červnu tohoto roku. Nabídku rozšíří na téměř sedm desítek retro výrobků.
„Podařilo se nám rozšířit retro sortiment o další produkty a nabídka bude čítat téměř sedm desítek produktů. Kromě lákadel jako mléko v sáčku, Lunchmeat, Májka, dezert Metro, mýdlo Jelen či Šeřík jsme nově zařadili například sýr Hermelín, tavený sýr Apetito, Granko, Vitacit, Lybar lak na vlasy, voda po holení Diplomat a další,“ prozradila Jitka Vrbová, tisková mluvčí společnosti Lidl.
Výrobky řetězec Lidl opět vyráběl ve spolupráci s dodavateli. Pokud to technologická výroba dovolila, jsou obaly původní a u masných výrobků je původní i receptura. „Výrobky jsme vybírali podle toho, aby byly jednak pro zákazníky atraktivní, jednak zda bude reálné produkty v požadovaném množství či obale vyrobit,“ dodala Vrbová.
Retro týden bude doprovázet opět tematická reklama se šéfkuchaři Romanem Paulusem a Marcelem Ihnačákem.
-stk
Mediální skupina Mafra se musí omluvit bývalému ministrovi vnitra Ivanu Langrovi (ODS) za články v deníku Mladá fronta Dnes a na serveru idnes.cz, které jej spojily s kontroverzním podnikatelem Františkem Mrázkem. Dnes to pravomocně potvrdil odvolací soud. Langer, který byl dnes podle informací médií zadržen v souvislosti s rozsáhlou protikorupční policejní akcí, uspěl se svou žalobou pouze částečně. Napadal totiž i další údajně lživá tvrzení. Vydavatelství ČTK sdělilo, že omluvu v deníku zveřejní, proti soudnímu rozhodnutí ale podá dovolání k Nejvyššímu soudu.
Omluva se týká tvrzení, že Langer je ve spisu Krakatice "podezřelý" z propojení na organizovaný zločin kolem bosse Mrázka. Mafra se hájila tím, že vycházela z přepisů policejních odposlechů. Z nich prý kromě jiného vyplývá, že někdejší údajný vládce českého podsvětí Mrázek využíval Langra přes realitního magnáta Luďka Sekyru, za jehož zájmy tehdejší ministr podle deníku lobboval.
"Následky spojené s tím, že žalovaná (Mafra) utajované skutečnosti získala zřejmě nedovoleným jednáním osob, které porušily předpisy k ochraně bezpečnosti České republiky a jejichž totožnost nezveřejnila, musí zcela logicky nést ona sama," uvedla předsedkyně odvolacího senátu pražského vrchního soudu Dagmar Javůrková. Podle ní se pravdivost informace o propojení Langra s Mrázkem Mafře nepodařilo prokázat, naopak výslechy svědků prý byly dostatečným podkladem pro to, že Langer osobou podezřelou z propojení nebyl.
"Rozhodnutí soudu respektujeme, omluvu za článek, který v roce 2008 napsal bývalý redaktor MF DNES zveřejníme, nicméně proti rozsudku podáme dovolání k Nejvyššímu soudu," sdělila ČTK Silvie Škábová z Mafry.
Podle verdiktu Mafra použila pojem "podezřelý" způsobem, který byl objektivně způsobilý zasáhnout Langrovu čest, a to vzhledem k trestněprávnímu kontextu. "Novinářskou zkratku nelze tolerovat v tak zásadní a jasné věci, jakou je podezření z napojení na organizovaný zločin," zdůraznila. Zároveň však zmírnila rozsudek v tom, že omluva uveřejněná v Mladé frontě Dnes nemusí mít rozsah čtvrtiny strany, postačí osmina.
Langrovi se nelíbily ani další výroky deníku, který podle něj vedl cílenou kampaň proti jeho osobě. V tom mu ale soudy zapravdu nedaly. Bývalý politik konkrétně nesouhlasil s tvrzením, že porušil zákon o střetu zájmů či že lobboval za svého známého Ivana Kyselého, který Langrovi v minulosti půjčil dva miliony korun na rekonstrukci domu v Olomouci. Za nepravdivou Langer označil například informaci, že si s Kyselým pomohli navzájem nebo že tají okolnosti úvěru. Kyselý byl dnes zřejmě rovněž zadržen policií.
Podle MfD byl Kyselý obchodním partnerem magnáta Sekyry a v roce 2000 společně usilovali o podíl v největší české stavební firmě IPS. Langer, který byl tehdy místopředsedou Poslanecké sněmovny, jim podle deníku v tomto úsilí napomáhal. To, že si Langer s Kyselým navzájem pomohli, označil před časem za "nespornou věc" i pražský městský soud. Vrchní soud nyní Langrovi přiznal právo na omluvu pouze za výrok, že Kyselému dlužila i Langrova firma Golf Ageus.
Langer se žalobou na ochranu osobnosti domáhal omluvy řadu let. Pražský městský soud jeho nárok v březnu 2010 původně zamítl s tím, že napadené články nebyly jednostranné a politik pokaždé dostal příležitost, aby se k nim vyjádřil. Langer se však úspěšně odvolal k vrchnímu soudu, který nařídil kauzu projednat znovu. Poté už městský soud politikovi částečně vyhověl.
-čtk-
Agentura Loosers rozšiřuje svůj produkční, projektový i social media tým.
Prostřední řada: Kateřina Judová, Martin GerleVrchní řada: Kateřina Černá, Hana Nikodemová Spodní řada: Tomáš Stehlík, Adéla VeseláProstřední řada: Kateřina Judová, Martin GerleVrchní řada: Kateřina Černá, Hana Nikodemová
Šéfem produkčního týmu se stává Martin Gerle, který do Loosers přichází z agentury Event Arena. Zkušenosti má především z hudební branže a s pořádáním velkých eventů. Spolupracoval s interprety jako Meky Žbirka, Chinaski, David Koller, Portless a další. S Loosers již spolupracoval na letní zážitkové kampani Mazáci Šeráci pro hanušovický Pivovar Holba a na pořádání třetího ročníku plážového kina Aperol Spritz.
Projektový tým rozšíří Hana Nikodemová z BCM. Ta dříve působila v Ogilvy & Mather a Original Communication, kde se specializovala především na marketing kosmetických a lifestyle značek. V Loosers se bude starat jak o stávající, tak o nově získané klienty agentury. Zajistí také PR Loosers.
Do kreativního oddělení Loosers se z Paříže vrací Kateřina Černá. Společně s Ivou Bízovou dokončuje redesign Corporate Identity agentury a nový web. Pracovat bude na Cambridge Weight Plan a nových klientech agentury.
Social media tým je nově rozšířen o community managerku Kateřinu Judovou a digital art directora Tomáše Stehlíka, kteří se do agentury přesouvají ze stážistického programu agentury Loosers Farm. Do něj nyní nastoupila studentka Vyšší odborné školy publicistiky Adéla Veselá, která se aktivně podílí na realizaci kampaní pro neziskovou organizaci Beleco, 2GIS, hanušovický Pivovar Holba či Era.
-stk-
Americký magazín pro muže Playboy, k němuž neodmyslitelně patří obnažené dívky ve smyslných polohách, s nahotinami od jara skončí. Březnové číslo sice opět přinese ženy v lascivních pózách, nikoli však zcela nahé. Informoval o tom list The New York Times s tím, že obrat je součástí chystaných změn časopisu, které odsouhlasil zakladatel Playboye Hugh Hefner.
"Bitva byla vybojována a my jsme vyhráli," řekl o chystaných úpravách výkonný ředitel časopisu Scott Flanders. "Nyní je člověk zdarma jen jedno kliknutí od jakéhokoli sexuálního aktu, který si můžeme představit," dodal. Vedení Playboye se tak shodlo na tom, že změny, které magazín pomáhal nastolit, ho již překonaly.
V září o novém přístupu Playboye jednal s 89letým Hefnerem, který formálně zůstává šéfredaktorem, šéfeditor Cory Jones. Ten tvrdí, že je to krok správným směrem, ačkoli "ten dvanáctiletý kluk v něm je velmi zklamaný".
Americký Playboy, který platil za etalon pánských časopisů, se v uplynulých letech potýká s klesajícím zájmem mužů. Zatímco v roce 1975 činil náklad 5,6 milionu výtisků, dnes je to okolo 800.000 kusů.
Analytici nyní očekávají, jak se změna promítne do nákladů. "Pokud odstraníme nahotu z Playboye, tak co zůstane?" táže se Dian Hansonová, která je autorkou šestidílné historie pánských magazínů. Podle Flanderse má ale časopis stále co nabídnout.
To, že na stránkách časopisu již nebudou zcela obnažené slečny, nemusí být pro vydavatele zničující. Playboy uvádí, že když loni v srpnu na svém webu skončil s nahotou, průměrný věk čtenářů se snížil ze 47 let na mírně přes třicet a internetové stránky mají měsíčně místo čtyř milionů 16 milionů jedinečných návštěv.
-čtk-
Ředitelem korporátní komunikace v Siemens Česká republika se stal Matteo Scaravelli. Jens Wulf, který měl tuto roli navíc k vedení oddělení Siemens Business Development, bude i nadále vést oddělení Business Development.
Ve své nové pozici je Matteo Scaravelli odpovědný za komunikaci výročí 125 let Siemens v České republice a společně se svým týmem má za cíl posílit pozici Siemens jako technologického lídra a odpovědné společnosti v Česku.
Matteo Scaravelli
Matteo Scaravelli se přesunul do České republiky z arabského Abu Dhabí, kde byl zodpovědný za komunikaci Siemens pro region Střední východ. Zde se mimo jiné věnoval i komunikaci největší obchodní zakázky z oblasti energetiky v historii společnosti Siemens AG, která probíhala v Egyptě. Za 16 let působení v oblasti komunikace zastřešoval Scaravelli různé projekty, včetně globálních komunikačních aktivit Siemens AG a rozvoje řízení lidských zdrojů v rámci komunikačních oddělení Siemens z celého světa.
Matteo Scaravelli studoval politické vědy a mezinárodní vztahy na různých univerzitách v USA, Německu, Francii a v Itálii, kde promoval v roce 1996. Je také držitelem titulu MBA z Technické univerzity v Mnichově.
-stk-
Videoserver YouTube poskytl nejnovější statistiky o své návštěvnosti v Česku. Server podle sdělení firmy měsíčně sleduje 5,6 milionů českých uživatelů, počet zhlédnutí YouTube videí je 700 milionů měsíčně. Alespoň jednou týdně YouTube navštěvuje 70 % uživatelů. Ve věkové skupině 15-54 let sleduje YouTube více než 8 z 10 lidí, u diváků do 35 let má více než 90% zásah.
V květnu 2015 oslavil YouTube 10leté výročí. Na celém světě navštíví YouTube alespoň jednou měsíčně více než miliarda lidí - tedy skoro 40 % všech lidí připojených k síti.
-mav-