Autor textu MediaGuru
Data o situaci české e-commerce nabídne na novém portálu Asociace pro
elektronickou komerci.
Asociace pro elektronickou komerci (APEK) rozšiřuje data o e-commerce, které poskytuje veřejnosti. Na novém portálu nabídne přehled toho nejzajímavější, a to jak na dlouhodobé bázi po letech, tak i ze svých pravidelných měsíčních výzkumů mezi spotřebiteli.
„Média i odborná veřejnost se na APEK pravidelně obrací s dotazy ohledně vývoje či konkrétních dat dlouhodobě. Základní přehled jsme na našich webových stránkách poskytovali k dispozici dlouhodobě, nyní jsme se rozhodli informace ještě rozšířit,“ uvádí výkonný ředitel APEK Jan Vetyška.
Na portálu https://data.apek.cz/ tak nyní může každý zájemce najít například srovnání obratů v jednotlivých letech, počtu zaměstnanců v e-commerce, podíl jednotlivých kategorií na prodejích nebo vývoj popularity jednotlivých způsobů platby.
„Od ledna 2024 jsme začali s pravidelným výzkumem mezi spotřebiteli. Na vzorku 1000 respondentů z řad online nakupujících zkoumáme jejich průměrnou útratu, počty nákupů, využití jednotlivých metod dodání zboží. V současné době tak již každý měsíc přinášíme velmi zajímavé srovnání vývoje v e-commerce. Můžeme porovnat útraty v jednotlivých obdobích, ale i meziroční vývoj,“ vysvětluje Vetyška.
Data, která uživatelé na na novém portálu najdou, potvrzují, že se české e-commerce po mírném propadu podařilo vrátit k růstu. Anebo také to, že Češi stále více nakupují prostřednictvím mobilních telefonů, jak lze vyčíst z navyšujícího se počtu plateb prostřednictvím Apple a Google Pay. Kromě již zmíněného měsíčního výzkumu data vycházejí z dalších zdrojů – přímo od prodejců nebo z každoroční E-commerce Study, kterou APEK připravuje.
-stk-
# APEK # e-commerce # data # online prodej # Asociace pro elektronickou komerci # portál
Autor textu MediaGuru
Česká televize nabídne od 10. srpna přímé přenosy z evropských a světových šampionátů i domácích soutěží. Diváky jimi provede
kontinuální studio ČT sport.
Hlavním sdělením letní kampaně pojišťovny Uniqa je, že většina
běžných rekreačních sportů je součástí základního cestovního
pojištění, bez nutnosti sjednávat další připojištění.
Seznamovací reality show Love Island Česko & Slovensko vstoupí
7. září do své šesté série. Nová řada přinese nové soutěžící,
úpravy herních mechanismů i větší zapojení diváků do rozhodování
o dění ve vile prostřednictvím mobilní aplikace.