Autor textu MediaGuru
Na svém instagramovém účtu Apple zveřejňuje snímky dvou pražských
fotografů, kteří iPhonem zachytili výrobky českých sklářů.
Americká značka Apple zveřejnila na svém instagramovém účtu fotografie dvou fotografů z Prahy – Jakuba Fišera a Matúše Tótha. Prostřednictvím fotoaparátu iPhone a makro a širokoúhlých záběrů zachytili umělecké předměty vytvořené českými skláři.
Fotografie byly pořízeny v pražském Praglu, české sklářské dílně sídlící v samém srdci Prahy v budově chráněné UNESCO. Na jednom ze snímků je zachycen skleněný kůň vyrobený sklářem Jiřím Pačinkem.
„Při focení skla mě zaujaly detaily a abstraktní obrazce, které se dají ve skle najít. Během fotografování na iPhone jsem zvolil hlavní objektiv, který má podle mého názoru nejlepší světelnost a moje doporučení je si ještě manuálně nastavit expozici, kterou většinou lehce ztmavuji. Jsem nadšený a poctěný, že se moje fotografie uveřejnily na Instagramu společnosti Apple,“ řekl český fotograf Jakub Fišer.
„Fotografování českého skla je pro mě jedinečnou zkušeností. K pořízení těchto snímků jsem použil portrétní režim na iPhonu, kdy ‚rozostření’ dodává fotografiím hloubku. České sklo je světový unikát a sklo v kombinaci se zajímavými tvary krásně vede světlo, takže už samotné makrosnímky byly krásné a fascinující. Fascinovalo mě, jak Jiří Pacinek vyráběl skleněného koně, aniž bych do poslední chvíle věděl, jaký bude výsledný produkt,“ komentuje Matúš Tóth, fotograf z Prahy.
-stk-
# Instagram # Apple # fotografie # Matúš Tóth # Jakub Fišer # české sklo # Jiří Pacinek
Autor textu MediaGuru
Nejsledovanějším pořadem velikonočního pondělí byla po 20. hodině
kriminálka Odznak Vysočina s více než milionem diváků starších 15 let.
Následoval charitativní díl pořadu Peče celá země, který měl zároveň
nejvyšší sledovanost v 15–54.
Globální rozpočet na nákup a plánování médií se po deseti letech
stěhuje do Publicisu.
Hlavní dubnovou novinkou Prima+ je nová true crime série Minuty zločinu,
která navazuje na projekt Hlasy zločinu. Minutu po minutě přináší
rekonstruované případy z české kriminalistiky. Premiéru bude mít také
snímek Nepela.