Autor textu MediaGuru
Bauhaus chce letos v České republice vysadit 100 tisíc stromů. Svou
aktivitu podpoří i marketingovou kampaní.
Hobbymarket Bauhaus plánuje v rámci svých CSR aktivit letos v České republice vysadit 100 tisíc stromů. Projekt od začátku března doprovází také kampaň v televizi, rádiu, tisku, outdooru a na internetu.
„Výsadba 100 000 stromů je pro nás stěžejním projektem letošního roku. I proto jsme se rozhodli jej intenzivně podpořit a rozšířit myšlenku obnovy českých lesů mezi maximální množství našich zákazníků, kteří se do výsadby také mohou zapojit,“ vysvětluje Jindřich Hovorka z marketingového oddělení společnosti Bauhaus.
Aktivity na poli ochrany přírody a šetrného přístupu ke zdrojům reflektují stěžejní hodnoty společnosti, mezi které patří zdravé životní prostředí, udržitelnost a důraz na ekologii. Letošní rok se Bauhaus věnuje českým lesům. „S organizací PEFC, která převzala odbornou záštitu nad projektem a která se specializuje na dohled nad kvalitou a původem dřeva, ale i na jeho šetrné zpracování, jsme v místech našich odborných center vytipovali takové lokality, které tuto pomoc nejvíce potřebují,“ přibližuje Hovorka.
Televizní spoty jsou od března k vidění na kanálech skupin Prima, Nova a doplňkově také na ČT. „Stojí za nimi agentura DDB Germany z Düsseldorfu, která dokázala citlivě zpracovat tuto problematiku a ve spotech vytvořit odlehčenou atmosféru, která by doprovázela plánované sázení s našimi zákazníky a zástupci organizace PEFC,“ přibližuje Hovorka. Plánované eventy ke společné výsadbě byly vzhledem k aktuální nepříznivé pandemické situaci přesunuty z dubnových termínů na podzim.
V outdooru využívá Bauhaus CLV plochy s technologií lentikulárního tisku. Mediamix doplňuje i komunikace v odborných centrech Bauhaus, kde je doplněna o další in-store prvky. „Ty nejen že informují o našem vlastním příspěvku českým lesům, ale také vyzývají do zapojení samotné zákazníky. Ti mohou koupí certifikátů přispět k výsadbě dalších stromů nad rámec námi garantovaných 100 000 kusů. Certifikáty jsou umístěny v každém odborném centru na každé pokladně, a to v hodnotě 25 a 100 Kč. Koupí certifikátu v nižší hodnotě přispěje zákazník na výsadbu jednoho stromu, ve vyšší hodnotě pak na stromy 4,“ doplňuje Jindřich Hovorka s tím, že jen za prvních 10 dní akce bylo prodáno takové množství certifikátů, které znamená výsadbu dalších 8 667 stromů.
-stk-
# reklama # kampaň # DDB # Bauhaus # CSR # výsadba stromů
Autor textu MediaGuru
# Aktuality # TV & video # Marketing
Plzeňský Prazdroj zahajuje osvětový projekt, ve kterém chce veřejnosti
ukázat, jak se vyrábí pivo. Komplexní proces zahrnující období až
280 dnů nabídne pomocí přímého přenosu v rámci tzv. slow TV.
Rekordně velká stavba českého reprezentačního dresu složená z kostek
Lego vznikla při barážovém utkání Česka proti Irsku.
VLM od dubna navyšuje tištěný náklad titulu Deník Extra v Praze
z 80 tisíc na 250 tisíc výtisků. Cílem je posílit v hlavním městě
zásah značky Deník v offline prostředí.