Autor textu Martina Vojtěchovská
Britská mediální společnost British Sky Broadcasting Group (BSkyB) koupí za zhruba 5,35 miliardy liber (asi 185 miliard Kč) placené televize Sky v Německu a v Itálii. Většinový podíl v nich teď má americká společnost 21st Century Fox mediálního magnáta Ruperta Murdocha. Dohodou, jíž vznikne nové evropské mediální impérium, BSkyB reaguje na zpomalující růst na domácím trhu. Skoro pět miliard liber BSkyB zaplatí v hotovosti.
Murdochova společnost Fox má ve Sky Italia podíl 100 procent, ve Sky Deutschland 57 procent a v samotné BSkyB 39 procent. Murdoch je ve Fox většinovým vlastníkem.
BSkyB uvedla, že za Sky Italia na základě dohody zaplatí 2,45 miliardy liber. Dalších 2,9 miliardy liber zaplatí za celý podíl Foxu ve Sky Deutschland. Sloučená skupina Sky Europe by měla mít skoro 20 milionů předplatitelů.
BSkyB za téměř 25 let existence dokázala ovládnout britský trh placených televizních kanálů. Expanzí do Itálie, kde placené televize ještě tak ziskové ani oblíbené nejsou, přitom podle agentury Reuters získává nový zdroj růstu na jiné než domácí půdě. Na britském trhu jí mezitím vznikla první velká konkurence, kterou je telekomunikační skupiny BT.
Nové akvizice přinejmenším v poslední době zvažovala i Murdochova 21st Century Fox. Nedávno potvrdila, že předložila nabídku na převzetí mediální skupiny Time Warner, ale neuspěla.
-čtk-
Autor textu Martina Vojtěchovská
# Aktuality # Reklama # Retail
Slovenská e-commerce agentura ui42 otevřela v Praze své lokální
zastoupení a vstoupila na český trh. Vedením české pobočky pověřila
Vojtěcha Košáka, který dříve působil například v Datartu, Dr. Max,
MageXo nebo Luigi's Box.
Nejsledovanějšími středečními pořady po 20.00 byly v divácké skupině
starší 15 let seriály Vyprávěj a Doktor Martin. Zaznamenaly shodnou
sledovanost. V 15–54 měl vyšší počet diváků seriál Vyprávěj.
Letní kina považuje za atraktivní formu letní zábavy téměř polovina
Čechů. Pětina už je navštívila a dalších 36 % to plánuje. Data
přináší výzkum ResSolution Group.