Autor textu MediaGuru
Na trhu s elektronickými časopisy zahajuje nový titul o designu a životním stylu Soffa.
Dvě bývalé autorky z časopisů Elle Decoration a Marianne Bydlení, redaktorka Adéla Kudrnová a designérka Lenka Hlaváčová, založily elektronický časopis o designu a životním stylu Soffa. Chtějí s ním oslovit mladé náročné čtenáře ze střední a východní Evropy. Soffa bude vycházet jako bezplatný dvouměsíčník v české a anglické verzi.
Magazín se zaměří na současný design, interiéry, cestování, jídlo a příběhy inspirativních lidí. Časopis si zakládá na autorském obsahu, minimalistické grafice a vlastních fotografiích. Do pravidelného režimu dvouměsíčníku přechází Soffa svým aktuálním letním číslem po dvou „nultých“ vydáních.
„Soffa vychází z našeho nadšení pro design, krásné interiéry, kreativní lidi, cestování, řemeslo a jídlo. Každé číslo časopisu má původní obsah, který představuje nejen stylové interiéry, zajímavá místa, nové DIY nápady, nejlepší recepty, ale i nové produkty, či portréty inspirativních lidí,“ popisuje šéfredaktorka Adéla Kudrnová.
Kromě dvou zmíněných autorek bude třetí členkou redakce fotografka Lina Németh. Autorský tým doplňují ještě produkční a specialistka na sociální média.

V nejbližší době bude k dispozici také ve speciální verzi pro iPad.
-kch-
Autor textu MediaGuru
Google zpřístupnil v Česku funkci Vyhledávání Live, která umožňuje
komunikovat s vyhledávačem hlasem i obrazem. Novinka rozšiřuje
vyhledávání o konverzační a multimodální prvky.
Trh dnes potřebuje silnou expertizu v oblasti vyhledávání, která zahrnuje
klasické SEO, PPC kampaně i práci s prostředím velkých jazykových
modelů (LLM). Samotná AI přitom nestačí a musí být součástí širší
strategie, píše Daniel Path.
Datové modely od Seznam.cz umožňují bližší popis cílových skupin.
Třetí díl seriálu je věnován cílové skupině dospělých mladých mužů
ve věku 25 až 39 let.