Autor textu MediaGuru
Módní řetězec C&A startuje v březnu na českém trhu online obchod.
Módní řetězec C&A spouští na 11 evropských trzích, včetně České republiky, svůj online obchod. Tzv. evropský e-shop je v anglickém jazyce, jeho nabídka je standardizovaná a všechny ceny sjednoceny napříč trhy a uváděny v eurech bez ohledu na lokální měnu.
„Internetový obchod je dalším velkým krokem k rozšíření našich aktivit online,“ říká Andreas Hammer, evropský ředitel e-commerce společnosti C&A, s tím, že s novou platformou může více než zdvojnásobit dosah online aktivit z devíti na dvacet zemí.
Společnost doposud provozovala internetový obchod v příslušném národním jazyce v Belgii, Německu, Francii, Itálii, Nizozemsku, Rakousku, Polsku, Švýcarsku a Španělsku. Mezi nových jedenáct zemí, kde funguje „evropský e-shop“, patří Česká republika, Slovensko, Chorvatsko, Portugalsko, Rumunsko, Slovinsko a Maďarsko, kde již C&A své prodejny má. E-shop startuje rovněž v Dánsku, Finsku, Řecku a Švédsku, kde společnost své zastoupení nemá.
C&A působí v 18 evropských zemích, kde má více než 1500 prodejen. Zastoupení má také v Brazílii, Mexiku a Číně.
Z módních řetězců prodává své zboží na internetu také H&M či Zara. Do e-commerce investují i jednotlivé módní značky, v březnu spustila svůj e-shop například značka Tonak, na jeho rozvoj se chce soustředit Pietro Filipi.
-stk-
Autor textu MediaGuru
Pojišťovna Uniqa zahájila v únoru online kampaň zaměřenou na cestovní pojištění. Navazuje tak na předchozí komunikaci pojištění domácnosti a pokračuje v konceptu „always-on“ marketingových aktivit, jejichž cílem je podpora značky a prorodinných řešení. Kampaň se soustředí především na mladé lidi a mladé rodiny, které v závěru zimní sezóny vyrážejí na lyžařské pobyty či prodloužené víkendy. Vedle produktové komunikace obsahuje také imageovou rovinu zaměřenou na posilování značky. Online zásah probíhá zejména na sociálních sítích Facebook a Instagram, doplněn je o testovací formáty na TikToku, Twitteru a Snapchatu. Součástí kampaně jsou i krátká videa na YouTube a v českém prostředí také test mobilních bannerů na portálu Seznam.cz. Produktová část kampaně cílí na aktivní mladší publikum, imageová rovina pak zdůrazňuje klid a jistotu při společném cestování. Uniqa zároveň uvedla, že o převzetí kreativy projevily zájem i další země skupiny. Kreativa vznikla ve spolupráci s agenturou Mannschaft. Spoty pracují se dvěma liniemi – image variantou bez přímé produktové komunikace a produktovou verzí zaměřenou na pojištění odpovědnosti a zimních sportů. Obě varianty jsou nasazeny v šestisekundových a desetisekundových formátech, image spot je na YouTube dostupný také v prodloužené dvacetisekundové verzi.
Bauhaus nasazuje další vlnu kampaně „Nešikovný manžel“. V hlavní
roli se opět objevuje Vojtěch Kotek, který se jako amatérský kutil snaží
zapadnout mezi zkušené řemeslníky.
Osobní prodej v Česku roste navzdory poklesu v Evropě. Tržby v roce
2024 dosáhly 9,5 mld. korun, uvádí tuzemská Asociace osobního prodeje.