Autor textu Kateřina Straková
Na zatím zveřejněných shortlistech mezinárodního festivalu Cannes Lions, jenž probíhá ve dnech od 17. do 24. června, figurují dvě české agentury, a to Young & Rubicam a Havas Prague.
České práce mají svá želízka v ohni v kategoriích Outdoor a Print & Publishing, v ostatních vyhlášených kategoriích – Cyber, Glass, PR a Promo & Activation, nejsou zastoupeny.
V kategorii Outdoor se do finále probojovala agentura Young & Rubicam s kampaní pro časopis Newsweek, s níž získala celkem tři shortlisty ve dvou podkategoriích.


Stejná práce se dostala do úzkého výběru také v kategorii Print & Publishing, kde má Young & Rubicam celkem šest želízek se čtyřmi vizuály, a to v podkategorii Art Direction a Corporate Image & Sponsorship.


V Printu soutěží také agentura Havas Prague se svou kampaní pro Amnesty International. Její vizuál s Nelsonem Mandelou je ve finále v podkategorii Charity & Non Profits.

-stk-
Autor textu Kateřina Straková
Na pozici manažerky oborového spolku SIMAR nastupuje Kateřina Straková.
Streamovací platforma Prima+ zařadí od 22. května nový osmidílný seriál
Inspekce. Projekt vznikl ve spolupráci s Generální inspekcí
bezpečnostních sborů a zaměřuje se na vyšetřování uvnitř
bezpečnostních složek.
Seriál Odznak Vysočina zůstává nejsledovanějším pořadem pondělního
večera i celého dne s více než milionem diváků starších 15 let.