Autor textu MediaGuru
Polský telekomunikační úřad UKE plánoval v následujících letech
umožnit komerčním vysílatelům budovat tzv. pátý televizní celoplošný
multiplex.
Portál Press.pl informoval, že v současné době není ze strany vysílatelů poptávka po kmitočtech. Veřejná výzva, kterou v uplynulých týdnech vyhlásil UKE, zůstala bez využití. Veřejnoprávní televize TVP se soustředila na distribuci svých stanic prostřednictvím multiplexu 3, který funguje stále ještě ve standardu DVB-T, a nové sítě multiplex 6. Za tu mimo jiné zaplatí TVP operátorovi EmiTel za čtyřletý kontrakt částku více než 240 milionů zlotých, v přepočtu 1,2 mld. korun.
Komerční stanice se soustředily na distribuci programů ve stávajících multiplexech s označením 1 a 2. Televizní síť 8, která si zajistila kvalitní pokrytí, funguje nadále také ve standardu DVB-T a III. pásmu sloužícím primárně pro digitální rozhlas DAB+. V současné době není vůle privátních hráčů tento multiplex opouštět. Náhradou za tuto síť mohl být právě zmiňovaný multiplex 5. Proces opuštění pásma III je tak prozatím odložen.
Pozn.: Čtenářský tip zaslal naší redakci Josef Pavera.
-lukpol-
# DVB-T2 # DVB-T # Polsko # EmiTel
Autor textu MediaGuru
Publicis Groupe Czech Republic mění obsazení dvou klíčových pozic.
Markéta Votápková se stává Chief Growth Officer, vedení klientských
týmů mediální divize přebírá Josef Justián.
Mediální akademie pořádaná asociací ADMEZ a Institutem manažerského
výzkumu Karla Frimla pokračovala v červnu navazující
pokročilou částí.
Letní komunikace ČSOB staví na novém konceptu Good Point a poběží
v televizi, rádiu, online prostředí, na sociálních sítích
i v outdooru.