Autor textu MediaGuru
Český rozhlas společně s Českými radiokomunikacemi spustí nový
vysílač DAB+.
Český rozhlas společně s Českými radiokomunikacemi spustí v úterý 24. října 2017 nový vysílač DAB+. Ten svým signálem pokryje Beroun, okolí a bude také dokrývat část dálnice D5.
„Hlavním důvodem spuštění vysílače Beroun je konzistentní pokrytí dálnice D5 signálem DAB+ při plánovaném navazujícím spuštění vysílače Plzeň Radeč, jenž bude uveden do provozu na konci tohoto roku. Vysílač Beroun tak pokryje místa, kde by intenzita signálu z plzeňského ani z pražského vysílače nebyla dostatečná, “ říká ředitel Techniky a správy Českého rozhlasu Karel Zýka.
Vysílač Beroun bude součástí jednofrekvenční sítě 12C, kterou Český rozhlas uvedl do provozu 1. června 2017 pokrytím Prahy a části středních Čech na základě usnesení vlády České republiky.
-mav-
Autor textu MediaGuru
YouTube rozšiřuje nástroje pro rodiče a dospívající uživatele. Nové
funkce mají umožnit lépe regulovat sledování krátkých videí,
zpřehlednit správu dětských účtů a upravit pravidla pro doporučování
obsahu.
Vládní koalice nemá podle ministra kultury Ota Klempíře (Motoristé)
v úmyslu redukci médií veřejné služby a toto téma není na stole.
Nová kampaň značky české kimchi Beavia „Tak si mě vem!” startuje
15. ledna.