Autor textu MediaGuru
V procentu oslovení mladších cílových skupin zejména do 30 let už
YouTube v Česku konkuruje zavedeným TV stanicím.
Data o návštěvnosti videoportálu YouTube v Česku podle zdroje Adplanner z letošního října ukazují, že měsíční návštěvnost tohoto zábavního portálu přesáhla v Česku hranici 4 milionů (4,2 mil.), což by celkově mělo znamenat, že YouTube každý měsíc navštěvuje cca 65 % české internetové populace.
Z interních dat YouTube pak vyplývá, že denní návštěvnost na home page YouTube se v letošním listopadu přiblížila k hranici 800 tis. unikátních uživatelů (788 tis.). Nejvyšší návštěvnosti na rozdíl od typické internetové populace dosahuje o víkendu a v době svátků.
Z pohledu sociodemografie podle výzkumu TNS Infratest převažují mírně mezi návštěvníky ženy (53 %) nad muži (47 %), a to nejčastěji středoškolského (38 %) a vysokoškolského (37 %) vzdělání. Věkově jsou mezi uživateli českého YouTube zastoupeni zejména mladší uživatelé ve věku 20-39 let. Ve skupině uživatelů od 20-29 let představuje měsíční zásah YouTube 79 % z celkového počtu obyvatel ČR v této věkové skupině. Ve skupině 30-39 let představuje měsíční zásah 63 %. Souhrnný zásah uživatelů v rozmezí 20-39 let činí 73 % populace v této věkové skupině.
Srovnání s hlavními televizními tuzemskými stanicemi na bázi měsíčního zásahu naznačuje, že český YouTube konkuruje zejména ve skupině 20-29 let zavedeným TV stanicím.
Zdroj: YouTube
Zdroj: YouTube
Jak známo, YouTube není součástí oficiálního výzkumu návštěvnosti českého internetu NetMonitor. Jeho případná přítomnost v nové vlně měření, která začne od ledna 2012, je zatím společně s dalšími tzv. nezapojenými médii nejistá. Česká verze YouTube odstartovala v říjnu 2008.
-mav-
Autor textu MediaGuru
Vedení České televize v prohlášení generálního ředitele a ředitele
zpravodajství uvedlo, že stojí za zaměstnanci, kteří svou práci
vykonávají profesionálně. Moravcův odchod je podle jejich slov mrzí.
Přímí televizní konkurenti ani veřejnoprávní Český rozhlas krátce po
oznámení odchodu Václava Moravce z ČT uvedli, že o případném angažmá
s ním nejednají.
Do čela divize Oborových služeb společnosti Seznam.cz nastupuje Marek
Doležel. Do firmy se vrací po několika letech. Naposledy působil v čele
digitálních médií České televize.