Autor textu MediaGuru
Zatímco Česko šlo při přechodu na DVB-T2 cestou šíření programů
zejména ve standardním rozlišení, až na některé výjimky v čele
s veřejnoprávní televizí, Španělsko vydalo distribuci v HD formátu jako
nařízení vlády.
Od 14. února příštího roku budou muset všechny programy šířené pozemní cestou ve Španělsku být k dispozici ve vysokém rozlišení. Tamní vláda se tento způsob distribuce rozhodla dát tamním vysílatelům jako povinnost. Jednotliví provozovatelé však k tomuto kroku dostali více času. Zatímco původně se tak mělo stát už do 1. ledna letošního roku, nakonec tomu bude až 14. února 2024. Češi, kteří například do Španělska přijedou, mohou zaznamenat paralelní distribuci u řady kanálů.
V České republice žádné takové nařízení neexistuje a tato skutečnost se odráží i v samotné technické kvalitě programové nabídky. S výjimkou České televize prakticky neexistují stanice šířené pozemní cestou, které by byly k dispozici v HD nebo dokonce Full HD rozlišení. Mezi tyto výjimky patří pouze Televize Seznam (rozlišení 1440x1080) a CNN Prima News (1280x720). Komerční vysílatele mají většinou nastaveno šíření ve formátu HD jako doplňkovou službu pro placenou televizi.
-lukpol-
# televize # DVB-T2 # HD # full HD # Česká republika # Španělsko
Autor textu MediaGuru
Publicis Groupe Czech Republic mění obsazení dvou klíčových pozic.
Markéta Votápková se stává Chief Growth Officer, vedení klientských
týmů mediální divize přebírá Josef Justián.
Mediální akademie pořádaná asociací ADMEZ a Institutem manažerského
výzkumu Karla Frimla pokračovala v červnu navazující
pokročilou částí.
Letní komunikace ČSOB staví na novém konceptu Good Point a poběží
v televizi, rádiu, online prostředí, na sociálních sítích
i v outdooru.